Dlaczego warto odwiedzić Białystok i okolice?

sindbad (14).jpg

Białystok to wyjątkowo interesujące miasto dla turystów, którzy przybywają tam tłumnie każdego roku. Jednak wciąż nie należy on do czołowych miejscowości turystycznych w kraju – a to wielka szkoda! Powodem może być przede wszystkim nieznajomość lokalnych atrakcji wśród ogółu mieszkańców Polski. Zapewniamy jednak, że zdecydowanie warto tu przyjechać?

Białystok – miasto, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie

W Białymstoku nie brakuje ani historycznych uliczek i kamienic, ani nowoczesnych muzeów, wystaw i przedstawień teatralnych. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą spędzić urlop w otoczeniu kultury, sztuki i wyjątkowej architektury wysokiej klasy.

Zabytki takie, jak choćby Pałac Branickich, domek Napoleona czy niesamowita katedra św. Rocha to obiekty, które nie powinny umknąć uwadze zapalonych turystów. Do tego miasta można przyjechać na długie miesiące, i nie zdążyć zobaczyć wszystkiego. Ale nawet krótki pobyt tam pozostawi po sobie masę wspaniałych wspomnień. Czas wsiadać w Autobus do Białegostoku i zacząć zwiedzanie!

Jak wygodnie dojechać do Białegostoku?

W podróż do tego miasta można się wybrać na wiele sposobów. Dostępne są pociągi, własny samochód też zawsze pozostaje dobrą opcją, ale szczególnie korzystnie sprawdza się dojazd tam autobusem. Nowoczesny autobus do Białegostoku oferuje pasażerom bilety po atrakcyjnych cenach w połączeniu z przyjaznymi warunkami podróży w luksusowo wyposażonym busie.

Autobusy do Białegostoku to także dobry pomysł, jeżeli zależy nam na połączeniu komunikacyjnym o nietypowej porze albo w weekend. W takiej sytuacji nie zawsze znajdziemy odpowiedni pociąg, a podróż własnym autem może się okazać zbyt męcząca w weekendowych korkach. Autobus będzie wtedy zdecydowanie najlepszym wyborem.

Okolice Białegostoku – tu także warto się zatrzymać!

Przy okazji wycieczki w te rejony Polski nie zaszkodzi zarezerwować sobie nieco więcej czasu na zwiedzanie okolicznych miejscowości oraz podziwianie przyrody. Jadąc autobusem do Białegostoku, zobaczymy przez okno tak urzekające widoki, że z pewnością skuszą one każdego do dalszej eksploracji.

Z pewnością nie warto pominąć zwiedzania Tykocina czy przepięknego parku leśnego w Poczopku. Znajdą tam coś dla siebie zarówno obserwatorzy przyrody, jak i osoby, które po prostu potrzebują relaksu w spokojnym otoczeniu.