Wybór roweru elektrycznego

agasport aga (6) .jpg

Nie wszyscy mają świadomość, że dopiero w XXI wieku pojawiły się na ulicach rowery elektryczne. W rzeczywistości jednak ponad sto lat ma już sam pomysł na wspomaganie siły mięśni niedużym silnikiem. Warto podkreślić, że akumulator zasilający silnik o mocy do 250 W jest dodatkowym źródłem energii.

Zakup roweru elektrycznego

W ostatnim czasie coraz popularniejsze są rowery elektryczne Kraków oferuje ogromne możliwości pod tym względem. W trudnych momentach specjalny czujnik automatycznie załącza silnik. Z kolei wyłączenie wspomagania następuje, gdy rower osiąga prędkość powyżej 25 km/h lub pedałowanie ustanie. Należy podkreślić, że przepisy prawa o ruchu drogowym regulują zarówno limit prędkości, jak i moc akumulatora. Trafnie wskazuje się, że modele mocniejsze traktuje się jak motorowery. Odciążenie użytkownika jest podstawowym atutem rowerów elektrycznych w porównaniu z klasycznymi jednośladami. Możesz oszczędzić sporo sił dzięki dodatkowemu napędowi, dlatego pokonywanie dużo większych dystansów jest całkowicie możliwe. W mieście tego typu rower sprawdzi się idealnie, ponieważ cały czas przybywa ścieżek rowerowych, które pozwalają ominąć korki. Nie musisz się też martwić, że dotrzesz zmęczony do pracy. Podróż rowerem staje się przyjemniejsza, kiedy nie trzeba co chwilę zmieniać przerzutki. Niektórzy ludzie porównują rowery elektryczne ze skuterami oraz innymi jednośladami, które posiadają silnik.

Koszt eksploatacji

Można śmiało powiedzieć, że koszt eksploatacji jest przewagą rowerów, ponieważ nie trzeba ich tankować. Nie potrzebujesz także specjalnych instalacji, żeby naładować akumulator, bo wystarczy zwykłe gniazdko elektryczne. Jest to również dobry wybór pod względem ekologicznym, jeśli zrezygnujesz z silnika spalinowego. Niestety cena jest podstawowym kryterium, które odstrasza potencjalnych nabywców rowerów elektrycznych. Dobrej klasy klasyczne jednoślady kosztują tyle co podstawowe rowery elektryczne Kraków. Masa pojazdu to kolejny minus, ponieważ rowery elektryczne ważą 20-30 kg. Początkowo problematyczne może być pamiętanie o regularnym ładowaniu. W bardziej zaawansowanych modelach czas ładowania to około 45 minut więc nie powinien to być duży kłopot. Niestety najtańsze modele potrzebują nawet 10 godzin, żeby naładować się do pełna.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rowery elektryczne Kraków.