Czy coolsculpting jest skuteczny?

Czy coolsculpting jest skuteczny?

Coolsculpting to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, który pozwala wymodelować duże partie ciała, czyli ramiona, uda oraz brzuch. W tym artykule wyjaśnimy, jakie efekty przynosi ten zabieg, a także jakie są efekty.

Czym jest coolsculpting?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że coolsculpting to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki poprzez trwałą redukcję tłuszczowej tkanki. Wykorzystuje kontrolowane działanie niskich temperatur. Warto wspomnieć, że dochodzi do kriolipolizy podczas sesji coolsculptingu. Kriolipoliza to rozbicie tłuszczowych komórek poprzez schłodzenie tkanki tłuszczowej.

Utrata tkanki tłuszczowej

Utrata tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała jest widocznym efektem coolsculptingu. Należy pamiętać, że niektórych partii ciała nie da się odchudzić pomimo diet oraz ćwiczeń. Trzeba jednak podkreślić, że coolsculpting nie służy leczeniu otyłości, dlatego osoby otyłe powinny skonsultować się z lekarzem. Jeśli chcesz umówić się na zabieg to wejdź na stronę https://saywowclinic.pl/coolsculpting/. Badania potwierdzają, że wielokrotne sesje coolsculptingu przynoszą naprawdę satysfakcjonujące efekty w modelowaniu sylwetki. Zabieg wykonywany jest podobnie niezależnie od producenta aparatury wykorzystanej do zabiegu.

Skuteczność zabiegu

Warto zaznaczyć, że na tej samej zasadzie opiera się jego skuteczność. Trzeba jasno podkreślić, że nieinwazyjnie działają wszystkie urządzenia do coolsculptingu. Oznacza to, że do wykonania zabiegu nie jest potrzebne nacięcie skóry, w przeciwieństwie do liposukcji. Głowice urządzenia przykładane są do wybranych partii ciała. W ten sposób dochodzi właśnie do zamrożenia trójglicerydów, czyli komórek tłuszczowych. Następnie pojawia się kontrolowany stan zapalny, a komórki uszkodzone są powoli usuwane z organizmu. Dopiero po 3-4 miesiącach widoczne są efekty coolsculptingu, ponieważ to wtedy komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte. Sprzeczne opinie dotyczące zabiegu można przeczytać na forum stron o nowinkach kosmetycznych. Renomowana klinika, która oferuje taki zabieg to https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.