Komoda z duszą

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu lub mieszkaniu. To miejsce odpoczynku, w którym spędzamy czas po całym dniu intensywnej pracy. Siadamy w wygodnym fotelu, okrywamy się kocem i oddajemy się lekturze nowego kryminału, sącząc herbatę bądź rozkładamy się na puszystej kanapie i oglądamy filmy, zajadając przy okazji ulubione smakołyki. To scenariusze na udany wypoczynek! W każdym razie salon to miejsce, w którym łapiemy dystans, powoli zapominamy o stresujących sytuacjach, które wydarzyły się w ciągu dnia i uczymy się dbać o własny komfort.

Salon – pomieszczenie do zadań specjalnych

Aby czas spędzany w tym pomieszczeniu był jeszcze przyjemniejszy, warto zatroszczyć się o przestrzeń i aranżację wnętrza. Z jednej strony do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów nie trzeba dużo, a z drugiej naprawdę warto pomyśleć nawet o detalach, żeby w swoim własnym salonie czuć się jak najlepiej. Po pierwsze kolory – im jaśniejsze, tym lepiej. Ludzki mózg relaksuje się przy jasnych barwach wchodzących w biel, wyciszając się i uspokajając. Takie jasne kolory świetnie sprawdzą się na ścianach i podłodze, a jeśli chodzi o pozostałe elementy wystroju, można już trochę zaszaleć. Jeśli masz ochotę nieco ożywić przestrzeń, zdecyduj się na kolorowe akcenty – błękitną sofę, uroczy stolik na wygiętych nóżkach z dekoracją kwiatową czy patchworkowy dywan albo pięknie, ręcznie szyte poduszki. To sprawdzone wybory, które pomogą Ci stworzyć przytulne, zachęcające wnętrze, w którym będzie się chciało spędzać czas wolny.


fot. domtech24.com

Piękna komoda, czyli salonowe must have

Wśród mebli, które pięknie pasują do pokoju dziennego, należą stylowe komody do salonu. To bodaj najpraktyczniejsze sprzęty domowego wystroju – wyglądają pięknie i jednocześnie pełnią funkcje praktyczne, służąc do przechowywania odzieży czy domowych szpargałów. Blat komody to z kolei przestrzeń, którą można bardzo twórczo wykorzystać – ustawić na niej ramki z ulubionymi zdjęciami, ręcznie szyte pluszaki, śliczne filiżanki czy okazałą lampę z wielkim abażurem. Opcji jest dużo i właściwie każda z nich sprawdzi się wyśmienicie, więc wystarczy pobudzić wodze wyobraźni i zrealizować wizję, która kształtuje się w głowie.

Komoda komodzie nierówna

Zanim jednak przystąpimy do organizowania przestrzeni na komodzie i w szufladach, warto zatrzymać się na samym meblu. Tu też jest sporo opcji do wyboru, a producenci nas nie oszczędzają, umieszczając w ofertach mnóstwo atrakcyjnych wizualnie modeli. Najbardziej sprawdzonym kształtem w tym przypadku jest klasyczny prostokąt z czterema poziomymi szufladami w białym kolorze, który pięknie wkomponuje się w całość domowej stylizacji wnętrza. Białe komody mają w sobie coś uroczego, są stylowe i eleganckie, a zarazem niezwykle nowoczesne. Duże znaczenie mają tu, o dziwo, szczegóły – nóżki, na których umieszczono całą konstrukcję, czy gałki szufladek. Te ostatnie mogą być klasyczne (okrągłe, ewentualnie kwadratowe, w różnych kolorach), ale mogą też mieć postać dużych guzików albo zostać obite jakimś ładnym materiałem. Oprócz białych komódek świetnie sprawdzą się też meble z jasnego drewna lub takie, które przypominają antyki.

Zdjęcie główne: domtech24.com