Zdrowe herbaty na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy chcemy zadbać o swój wygląd i zdrowie. To właśnie w tym czasie szukamy cudownych sposobów na zrzucenie kilku lub kilkunastu kilogramów po zimie. Chcemy też zadbać o swoją cerę i dobre samopoczucie. Trzeba pamiętać o tym, że nie ma jednego cudownego remedium na potrzebny naszego organizmu. Wszystko wymaga czasu oraz odpowiedniego wsparcia. Dla zadbania o zdrowie i kondycję ciała konieczna jest prawidłowa dieta i ruch. Proces odchudzania oraz dbania o wygląd skóry można wesprzeć również odpowiednio dobranymi herbatami i mieszankami ziołowymi. Które z herbat warto pić na wiosnę?

Zielona herbata – nie tylko na wiosenne odchudzanie

Jedną z herbat, po którą chętnie sięgamy w okresie wiosny jest zielona herbata. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że napar ten znany jest ze swoich pobudzających i odchudzających właściwości (zobacz również „Zalety picia zielonej herbaty, o których musisz wiedzieć Zielona herbata pobudza przemianę materii, co sprzyja gubieniu kilogramów, które uzbierały się w czasie jesieni i zimy. Warto pamiętać również o tym, że zielona herbata zawiera w sobie duża antyoksydantów, które są sprzymierzeńcem w walce z wolnymi rodnikami odpowiedzialnymi za starzenie się organizmu. Warto pamiętać również o tym, że zielona herbata pita regularnie wpływa korzystnie na obniżenie cholesterolu we krwi, a także na zdrowie zębów i układu krwionośnego. Ma również działanie antystresowe. Więcej informacji na temat właściwości zielonej herbaty znaleźć można na stronie herbata.info.

Owocowe orzeźwienie

Wiosną, szczególnie późną, kiedy temperatury często przekraczają ponad dwadzieścia stopni, szukamy orzeźwienia. W tym czasie warto przygotowywać napary owocowo-ziołowe, które pobudzą organizm i jednocześnie dostarczą mu cennych składników. Samodzielnie przygotowana herbata ziołowo-owocowa na bazie naparu z zielonej herbaty będzie o wiele zdrowsza niż napój, który można kupić w sklepie. Przede wszystkim będziemy mieli kontrolę nad tym, co dokładnie pijemy. Przykładem napoju, który dostarczy orzeźwienia będzie zielona herbata z dodatkiem plasterków cytryny i listków mięty, która będzie przypominała tradycyjną lemoniadę. Do naparu można dodać też innych owoców np. truskawki czy mango.