Galerie Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Miłośnicy nowinek w sztuce znajdą w Warszawie kilka miejsc, w których będą mogli w satysfakcjonujący sposób spędzić czas. Nowo powstałe Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na zwiedzanie nieodpłatnie lub za symboliczną złotówkę. Również w zbiorach Muzeum Narodowego można znaleźć dzieła współczesnych twórców.

W poszukiwaniu estetycznych doznań

Przeglądając aktualne wydarzenia kulturalne w Warszawie warto również zainteresować się bieżącym grafikiem Łazienek Królewskich. Wielbiciele sztuki nowoczesnej również tam znajdą coś dla siebie. Cyklicznie prowadzone są wykłady i dyskusje na tematy związane z szeroko rozumianą sztuką, również tą najnowszą.

Wernisaże to najlepszy sposób na to by dowiedzieć się, co jest motywem przewodnim danej wystawy, jakimi koncepcjami kierował się artysta – oraz w przypadku sztuki nowoczesnej – również możliwość spotkania i osobistego poznania twórcy. Udział w wernisażu poszerza ogląd i z pewnością wpływa również na zwiększenie repertuaru doznań.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Muzeum powstało w 2017 roku. Nazywane jest Muzeum nad Wisłą, ponieważ znajduje się na Powiślu przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Można w nim oglądać wystawy twórców z całego świata, brać udział w organizowanych eventach, np. inicjatywie Szklarnia – w ramach 10. edycji Parku Rzeźby na Bródnie. Wstęp na wystawy często jest bezpłatny lub kosztuje złotówkę.

Emilia – Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Przy ul. Emilii Plater 51 w Warszawie działa młode muzeum, które skupia się wyłącznie na sztuce XX wieku i obecnym trendom. Ekspozycje znajdują się na dwóch piętrach i zawierają prace zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Wstęp do Emilii jest bezpłatny.

Spectra Art Space

Spectra to przestrzeń wypełniona obrazami reprezentującymi polska sztukę współczesną oraz rzeźbami takich artystów jak: Magdalena Abakanowicz, Igor Mitoraj czy Xawery Dunikowski. Spectra Art. Space mieści się przy ul. Bobrowiecka 6, wstęp na wystawy jest wolny.

Centrum Sztuki Współczesnej,

Znajdujące się w Zamku Ujazdowskim Centrum zajmuje się tworzeniem, dokumentacją oraz wystawianiem dzieł współczesnej sztuki polskiej i zagranicznej. W każdy czwartek można je obejrzeć za darmo.

Galeria Ether

Galeria Ether prezentuje prace artystów, którzy tworzą z duchem czasów, w których żyją. Wielbiciele sztuki odkrywczej, indywidualnej i młodej z pewnością będą zadowoleni z wizyty w Galerii Ether, która znajduje się przy ul. Kopernika 36/40.