Do czego przyda Ci się zielony korektor? Jak korektory poprawią Twoją urodę?

Korektory, różnego typu kamuflaże czy bazy występują w bardzo nietypowych kolorach. Najczęściej można się spotkać z takimi barwami korektora jak – zielony, pomarańczowy czy też fioletowy. Funkcję tego typu kamuflaży czy korektorów wynika z koloru, ponieważ korektory (zielone, pomarańczowe czy to fioletowe) mają neutralizować kolor skóry, dlatego określane są mianem neutralizatorów. Należy pamiętać, że korektory zawsze nakładamy punktowo i trzeba je dobrze rozprowadzić po przez lekkie wklepywanie, dzięki któremu korektor nie będzie się odznaczał od reszty twarzy. Najlepiej korektor nakładać palcami, ponieważ pod wpływem ciepła ciała korektor nagrzewa się i łatwiej go rozprowadzić na skórze.

Jakie są rodzaje korektorów?

Na co poszczególne korektory działają:

  • zielony i niebieski świetnie zatuszują nam czerwone policzki,czerwone krostki, naczynka, rumień lub wypieki.
  • pomarańczowy lub żółty ukryją niebieskofioletowe sińce, które mamy pod oczami albo też zatuszują świetnie prześwitujące przez skórę żyłki
  • fioletowy idealnie odświeży koloryt skóry i z brzydkiej skóry o ziemistym odcieniu lub zażółconym sprawi, że zmieni się barwa skóry na ciepłą wpadającą w odcienie brzoskwiniowe
  • różowy nada skórze efektu świetlistości, nada skórze blasku. Ten korektor szczególnie polecany jest dla osób posiadających zmęczoną i zszarzałą skórę oraz dla tych którzy palą papierosy nałogowo.
  • biały korektor jest odpowiedni do rozświetlania partii twarzy, którą chcemy uwypuklić. Tak jak na przykład mogą to być kości policzkowe.

Należy pamiętać, że korektor ma neutralizować kolor skór i ukrywać niedoskonałości. Jednak jego formuła jest o wiele lżejsza niż kamuflaży, dlatego nie kryją korektory tak mocno niedoskonałości jak na przykład właśnie kamuflaże. Zadaniem korektorów jest zneutralizowanie koloru skóry i zminimalizowania przebarwień czy też zaczerwienień.

Jak nakładać korektor?

Na początku należy dokładnie oczyścić skórę z potu, kurzu, pyłu czy innych zanieczyszczeń. Można to zrobić przy pomocy żelu, pianki lub płynu mineralnego i wacików. Kiedy skóra jest czysta można dodatkowo raz na jakiś czas zrobić peeling. Kiedy mamy już oczyszczoną cerę i usunięty martwy, zrogowaciały naskórek, możemy nałożyć krem nawilżający na dzień następnie wklepać bazę i na tak przygotowaną skórę nałożyć korektor. Jak wcześniej było wspomniane korektory należy nakładać punktowo, lekko je wklepując palcami. Korektor zielony najlepiej nadaje się do maskowania niedoskonałości w postaci pryszczy, czy innych wykwitów na skórze. Korektor zielony jest najbadziej popularny ze względu na swoja ogromną skuteczność na maskowanie podrażnień i zaczerwienień. Jeśli zależy nam przy podrażnionej i zaczerwienionej skórze na jednolitym kolorycie – zielony korektor sprawdzi się idealnie, a efekt nas pozytywnie zaskoczy!