Środki do dezynfekcji powierzchni w domu

Jeśli chcesz, aby Twój dom nie tylko lśnił czystością, ale również był wolny od bakterii, wirusów, grzybów czy pleśni musisz stosować odpowiednie kosmetyki czyszczące, które zawierają w sobie substancje aktywne zabijające większość patologicznych drobnoustrojów. Jak wybrać właściwy? Na co zwracać uwagę?

Na co zwrócić uwagę kupując płyn czyszczący?

Płyn do dezynfekcji powierzchni w domu to środek czyszczący, który zawiera w sobie aktywne substancje biobójcze. Jego podstawowym składnikiem jest spirytus – środek od lat znany ze swoich właściwości dezynfekujących.

Kupując płyn do dezynfekcji powierzchni w domu warto zwracać uwagę czy ma on właściwości likwidujące nie tylko bakterie, ale również wirusy, pleśnie, grzyby i inne niebezpieczne drobnoustroje. Najlepiej, aby był on dostępny w formie koncentratu do rozpuszczenia w wodzie, gdyż dzięki temu wystarczy na dłużej.

Gdzie i jak często stosować płyn do dezynfekcji?

Płyn do dezynfekcji powierzchni w domu można stosować niemal na każdym rodzaju powierzchni. W pierwszej kolejności należy skupić się na miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia i agresję mikrobiologiczną tj. na podłogach, blatach, klamkach czy kuchennych szafkach.

Płyn dezynfekcji świetnie również sprawdzi się do czyszczenia łazienki, która jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w całym domu.

Płyn do dezynfekcji powierzchni w domu należy stosować (w zależności od potrzeb) raz lub dwa razy w tygodniu. Należy pamiętać, że bakterie i wirusy są częścią naszego życia i otoczenia, w którym żyjemy, dlatego nie ma możliwości, aby wyeliminować je całkowicie. Nic więc nie da uporczywe codzienne mycie powierzchni. Należy zadbać po prostu, aby regularnie pozbywać się nadmiaru nieproszonych gości w postaci grzybów, wirusów i pleśni.

Gdzie kupić płyn czyszczący?

Każda drogeria czy sklep z chemią gospodarcza oferuje płyn do dezynfekcji powierzchni w domu. Stał się produktem pierwszej potrzeby zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy zrozumieliśmy jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny nie tylko osobistej, ale również czystości w domu, samochodzie czy w miejscu pracy.

Płyny do dezynfekcji to produkty stosunkowo tanie, dlatego każda gospodyni domowa będzie mogła pozwolić sobie na ich zakup.