Zaopatrzenie placówki medycznej

sklep salva (34).jpg

Odpowiednie zaopatrzenie w materiały niezbędne do funkcjonowania przedsiębiorstwa jest kluczowe. Dotyczy to w równym stopniu również placówek medycznych. Co więcej, zaopatrzenie medyczne nie ma zazwyczaj alternatywy, jak w przypadku zaopatrzenia biurowego. Z tego właśnie względu kluczowa jest jego kompleksowość i terminowość wykonywanych dostaw.

Zaopatrzenie medyczne – dlaczego tak istotna jest terminowość dostaw do placówek medycznych?

Placówka medyczna nie może przestać świadczyć usług z powodu braków w zaopatrzeniu, dlatego zawsze niezwykle ważne jest pilnowanie poziomu zapasów, oraz terminowość dostaw. Oferując zaopatrzenie medyczne niezwykle ważne jest to, aby każdy element łańcucha spedycyjnego zaplanować w możliwie jak najbardziej efektywny sposób. Należy również pamiętać, aby wszelkie braki w dostawie, ze względu na niedostępność magazynową zgłaszać jednostkom docelowym w jak najkrótszym terminie. Dzięki temu organizacja jest w stanie zapewnić sobie dostawę z innego miejsca by nie przerywać działalności.

Funkcjonalna jednostka usług medycznych – na co zwrócić uwagę organizując łańcuchy dostaw?

Zajmując się łańcuchem dostaw dla jednostek medycznych ważne jest zadbanie o zawsze pełne stany magazynowe. Często nieprzewidziane są braki w zaopatrzeniu, a jednostka medyczna nie może pracować bez środków ochrony czy odpowiednich substancji chemicznych. Zajmując się zaopatrzeniem w jednostce świadczącej usługi medyczne trzeba liczyć się zarówno z kontraktami z Narodowym Funduszem Zdrowia – na refundację konkretnych środków, jak i ze zmieniającymi się w czasie cenami.

Czy odbiorcami zaopatrzenia medycznego są jedynie szpitale i przychodnie?

Zaopatrzenie medyczne to nie tylko domena laboratoriów i szpitali lub przychodni. W pewnym zakresie z zaopatrzenia tego typu środami korzystają również salony kosmetyczne, stomatolodzy, weterynarze czy nawet fryzjerzy. Dlatego też istotne jest, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie łańcucha dostaw do konkretnego miejsca.

Zarządzanie zapasami i ich ewidencja w jednostce świadczącej usługi medyczne

Zapasy środków do świadczenia usług medycznych powinny być ciągle uzupełniane i nie należy nigdy doprowadzać do pozbawienia zapasów – ze względu na możliwość wystąpienia nieprzewidzianej sytuacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Zaopatrzenie medyczne.