Akumulator nimh – najważniejsze informacje

W obecnych czasach powszechnie można się spotkać z urządzeniami, które zasilane są z baterii. Wykorzystuje się je w pilotach do telewizora, w budzikach, radiach czy też nawet w dużych urządzeniach warsztatowych takich jak wiertarki, czy też wkrętarki. Ogromnym minusem takich baterii jest ich szybkie rozładowywanie się. Z tego powodu coraz częściej stosowane są akumulatory nimh.

Czym jest Akumulator nimh?

Akumulatory nimh, czyli niklowo-wodorkowe, to jeden z najnowszych przedstawicieli tego rodzaju akumulatorów. Innowacją jest w tym wypadku skład, z którego został wyeliminowany niezwykle toksyczny kadm, który bardzo negatywnie wpływał na środowisko naturalne. Akumulatory nimh składają się z aluminium, niklu, kobaltu oraz z magnezu. Wszystko to powoduje, że są one bardzo bezpieczne.

Najważniejsze zalety akumulatorów nimh

Jak więc widać, akumulator nimh to bardzo ciekawe rozwiązanie pod względem budowy. Jakie są natomiast jego najważniejsze zalety? Oprócz tego, że jest to model bezpieczny dla środowiska, jest on również tani w produkcji, co przekłada się na niską cenę dla kupujących. Dodatkowo jest bardzo trwały i bez większych problemów radzi sobie z dużą ilością cykli rozładowywania i ładowania. Ogromną korzyścią takiego akumulatora jest długi czas pracy, a także szybkość ładowania.Czy akumulatory nimh mają minusy? Jak się okazuje, pewna ich wada istnieje, a jest nią bez wątpienia predyspozycja do samorozładowywania, gdy nie są używane. Oznacza to, że po dostawie zawsze trzeba je naładować, ponieważ w transporcie będą się rozładowywały.