Czy inwestowanie w bitcoin to opłacalny biznes?

Czym jest kryptowaluta Bitcoin ?

W ostatnim czasie kryptowaluty znacząco zyskały na popularności. Bitcoin to kryptowaluta, która została wprowadzona do obiegu przez użytkownika o pseudonimie Satoshi Nakamot. Ciężko jednak stwierdzić czy była to pojedyncza osoba, czy może grupa osób ponieważ do tej pory nie wyjaśniono tajemnicy jaką owiany jest twórca pieniądza przyszłości. Tak mówi o nim coraz więcej ekspertów biznesu i ekonomi. Nie brak jednak krytyków kryptowaluty, która została wprowadzona w 2009 roku.

Można by się zastanowić na czym polega fenomen Bitcoin’a. Jedną z jego największych zalet jest fakt, że jest zdecentralizowany czyli pozbawiony centralnej jednostki emisyjnej. Powstanie go tylko 21 milinów co sprawia, że przez swoja ograniczoną ilość jest odporny na inflacje co w dzisiejszych czasach mogłoby wydawać się niemożliwe. Fakt, że Bitcoin’ów nie będzie można dodrukowywać, tak jak na przykład złotego sprawia wrażenie, że jego ceny powinny iść w górę proporcjonalnie do zbliżania się końcowej bariery wydobycia.

Jak rozpocząć zdobywanie Bitcoin’ów ?

Aby rozpocząć naszą wędrówkę do stania się przysłowiowym wilkiem z Wall Street na giełdzie kryptowalut należy najpierw założyć portfelbitcoin. Na rynku istnieje wiele różnych portfeli, a każdy z nich o innej specyfikacji dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Po wybraniu już odpowiedniego portfelu możemy przejść do zdobywania naszego Bitcoin’a. Podstawową opcją jest zakup, którego możemy dokonać na Giełdzie Bitcoin, gdzie znajdziemy najlepsze kursy. Istnieje tu możliwość kupowania i sprzedawania bitmonet od innych użytkowników. Kursy ustalane są tutaj przez wolny rynek.

Kolejnym sposobem na powiększanie zasobów naszego portfelabitcoin jest kopanie. Może wydawać się to nieco abstrakcyjne, jednak jest to dobry sposób na zdobywanie Bitcoin’a. W skrócie polega to na udostępnianiu mocy obliczeniowej naszego komputera do rozwiązywania ustalonych problemów kryptograficznych. Warto jednak zainwestować w tym przypadku w dobry sprzęt ponieważ wydobywanie staje się coraz trudniejsze.

Czy Bitcoin to opłacalny biznes?

Kiedy już w naszym portfelu znajdzie się trochę bitmonet należy z głową podejść do tematu ich powielania. Trzeba cierpliwie skupować Bitcoiny po jak najniższych cenach i wyczekiwać wzrostu kursów, dzięki czemu będziemy mogli sprzedać je z zyskiem. Brak pośredników przy transakcjach takich jak na przykład banki sprawia, że handel jest bardziej opłacalny ponieważ nie mamy do czynienia z obciążającymi nas prowizjami. Drastyczny spadek cen jaki miał miejsce na przełomie stycznia 2018 roku uznano za pękniecie bańki jaką krytycy nazwali kryptowaluty. Ceny jednak znowu zaczynają wzrastać dlatego moment spadku ich wartości powinniśmy byli wykorzystać na ich zakup, aby teraz cieszyć się zyskiem. Odpowiednie decyzje mogą sprawić, że Bitcoin stanie się dla nas opłacalnym biznesem.