Uszczelki prysznicowe

Co zrobić, kiedy kabina prysznicowa przecieka? Odpowiedź jest oczywista. Należy wykorzystać uszczelki prysznicowe. Są one niezbędne do sprawnego funkcjonowania kabiny prysznicowej. Ważnym aspektem jest również dbałość o nie. Należy je czyścić bez obawy, jeśli chodzi o środki chemiczne.

Budowa uszczelki do kabiny prysznicowej

Najczęstszym materiałem używanym do produkcji uszczelek prysznicowych, jest materiał PVC o dwóch rodzajach grubości.

Zadaniem miękkiego skrzydełka jest zabezpieczenie szczeliny i dopasowanie się do kształtu kabiny. Jeśli chodzi o twardą listwę, idealnie przylega do podłoża. PVC posiada wysoką odporność na działanie wody, pary wodnej, a także wilgoci oraz środków chemicznych.

Wybór uszczelki do kabin prysznicowych

Wybierając właściwą uszczelkę prysznicową musimy kierować się ustalonymi kryteriami. Po pierwsze należy zmierzyć grubość ściany prysznicowej, następnie mieć na uwadze miejsce, w którym zostanie zainstalowana oraz w jakim typie prysznica zostanie wykorzystana. Do wyboru będzie kwadratowa lub półokrągła.

Uszczelki montowane na bocznej krawędzi drzwi mają zdecydowanie inną konstrukcję niż dolna. Uszczelka kwadratowa lub półokrągła stosowana jest do większości kabin prysznicowych.

Rodzaje uszczelek oraz ich wymiana w kabinach prysznicowych

Znając już wszystkie informacje potrzebne do tego, w jaki sposób umieścić Uszczelki prysznicowe, a także znając grubość ścianki prysznicowej oraz rodzaj kabiny, przystępujemy do wyboru modelu. Kształt kabiny jest odpowiedzialny za kształt uszczelki. Do kabiny półkolistej zastosujemy uszczelkę zakrzywioną. Uszczelka prosta powinna być użyta do kabiny kwadratowej lub prostokątnej.

Uszczelki prysznicowe wymagają wymiany co jakiś czas. Jest to zadanie bardzo proste ponieważ należy tylko wsunąć je na drzwi w odpowiednim miejscu i docisnąć, aż się zatrzaśnie. Aby zapobiec tworzeniu się kałuż wody na podłodze w łazience, należy wymieniać uszczelki do kabin prysznicowych przynajmniej co kilka lat. Pleśń również będzie przyczyną ich wymiany.