Planowanie z kalendarzem drukowanym

Planowanie z kalendarzem drukowanym

Kalendarz książkowy jest świetnym partnerem w myśleniu. Pomysły zapisane na papierze zawsze sprawdzają się najlepiej. Jest wielce prawdopodobne, że mechanizmy pamięci motorycznej, wzrokowej i słuchowej są aktywowane, gdy ubieramy myśli w słowa pisane, a potem ponownie je czytamy.

Tworzenie rzetelnego planu z kalendarzem drukowanym

Przeglądając to, co napisaliśmy w kalendarzu książkowym https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe, zachęcamy nasz mózg do analizowania, optymalizowania, skupienia i działania. Zapisując słowa w kalendarzu, uwalniamy się od konieczności zapamiętywania tego, co wcześniej przyszło nam do głowy. Mamy zatem możliwość skupienia się na chwili obecnej. Jeżeli robimy to samo w formie elektronicznej, odbieramy sobie możliwość analizy zapisu. Podczas czytania tekstów elektronicznych myślenie krytyczne, czyli rozumienie, analiza i synteza jest ograniczone lub nie działa prawidłowo, gdyż wychwytujemy tylko część semantyczną, czyli to, co jest omawiane w treści. Dlatego usystematyzowane planowanie na dużą skalę jest dużo bardziej wydajne i skuteczne przy użyciu kalendarza drukowanego.

Pierwsze kroki do korzystania z kalendarza książkowego

Dobrym pierwszym krokiem jest wpisanie wszystkich dat, które musisz zapamiętać. Na przykład, jeśli jesteś studentem lub nauczycielem wpisz do kalendarza, takie rzeczy jak początek i koniec semestru lub kwartału, ferie wiosenne i inne przerwy świąteczne, dni wolne lub konferencje, tygodnie i daty sesji lub egzaminów. Możesz również dodać notatki na temat urodzin osób bliskich i przyjaciół lub inne dni, które są dla Ciebie wyjątkowe takie, chociażby jak wakacje i koncerty.

Wyznaczaj małe, osiągalne dzienne i tygodniowe cele

Codzienne korzystanie z kalendarza książkowego polega na wyznaczaniu małych, osiągalnych celów. Postaraj się oprzeć pokusie umieszczania zbyt wielu rzeczy do wykonania na swojej codziennej liście. Kalendarz drukowany powinien być miejscem, w którym zbiera się wszystkie swoje notatki tak, aby zawsze mieć pod ręką szczegółowe informacje. Nie ma nic bardziej irytującego niż szukanie skrawka papieru lub przewijanie notatek, lub e-maili w telefonie w celu znalezienia dat i innych szczegółów.