Zimą nie rezygnuj z owoców!

Zbilansowana i zróżnicowana dieta to podstawa zdrowego stylu życia. To, co jemy ma na nas znaczący wpływ, dlatego tak ważne jest świadome wybieranie każdego produktu. Nieodłącznym elementem codziennego menu powinny być rozmaite owoce, które nie tylko świetnie smakują, ale też dostarczają nam wielu cennych składników odżywczych.

Wiele osób rezygnuje z jedzenia owoców widząc w nich jedynie cukry. Ale nie tylko one znajdują się w tych produktach. Owoce doskonale wzbogacają każdą dietę, nawet osób dbających o linię, a także  korzystnie wpływają na nasz organizm oraz skutecznie zaspokajają ochotę na słodycze.

Wpływ owoców na nasze zdrowie

Dbając o nasze zdrowie powinniśmy też zwracać większą uwagę na to, co znajduje się na naszych talerzach. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć przynajmniej 5 porcji owoców (przyjmuje się, że jest to łącznie ok. 400 – 500g). Dlaczego warto pamiętać o tych popularnych produktach?

  • Owoce, zwłaszcza te świeże, są źródłem błonnika pokarmowego, który reguluje pracę układu pokarmowego.
  • Zawierają one mnóstwo witamin, w tym między innymi witaminy A, C, E, K i P.
  • Dostarczają także innych wartościowych substancji odżywczych, takich jak kwas foliowy, potas, likopen, żelazo, cynk, selen.
  • Znajdziemy w nich także przeciwutleniacze, które opóźniają procesy starzenia oraz wspomagają organizm w walce z chorobami.
  • Produkty te pomagają także oczyszczać organizm z toksyn oraz dbać o odpowiednie nawodnienie naszego ciała.

Jakie owoce wybierać zimą?

Skomponowanie smacznego i zdrowego jadłospisu na zimę wydaje się bardzo skomplikowane. Ale w rzeczywistości, na wyciągnięcie ręki, mamy wiele wartościowych produktów, w tym także owoce, które powinny często gościć na naszych stołach. W tym trudnym dla naszego organizmu momencie, warto sięgnąć między innymi po:

  • jabłka,
  • banany,
  • cytrusy,
  • owoce egzotyczne.

Jeśli natomiast tęsknimy za smakami lata – wybierzmy mrożone borówki jagody, wiśnie czy truskawki, które idealnie urozmaicą ulubione desery czy słodkie przekąski.

Owoce to bardzo ważny element codziennego, w pełni zbilansowanego menu, które ma nam pomóc utrzymać ciało w świetnej kondycji. To też źródło energii, która jest niezbędna w codziennych zmaganiach z licznymi obowiązkami, a także prosty i zdrowszy sposób na zaspokojenie ochoty na “coś słodkiego”.

Aktualną ofertę owoców i warzyw znajdziesz na: https://www.kaufland.pl/oferta/aktualny-tydzien.category=02_Owoce__Warzywa__Ro%c5%9bliny.html