Jak dobrze doświetlić pomieszczenie?

kupujledy - kup (3).jpg

Urządzając nowe pomieszczenie, zawsze warto zadbać, by wszystkie elementy ze sobą współgrały. Dotyczy to nie tylko umeblowania czy dekoracji, ale także używanego źródła światła. Brak odpowiedniego doświetlenia może spowodować, że nawet przyjemne wnętrze stanie się przytłaczające i ponure. W jakich sytuacjach można wykorzystać panele LED 60×60?

Piękne pomieszczenie – projekt samodzielny czy od architekta?

Zarówno samodzielnie projektując wnętrze pomieszczenia, jak i opierając się o plany uzyskane od architekta czy dekoratora wnętrz trzeba pamiętać o własnych preferencjach. Nawet najlepszy architekt nie przygotuje idealnego dla nas projektu, jeśli nie przekażemy mu, jakie są nasze potrzeby. Również w przypadku samodzielnego projektu konieczne jest uświadomienie sobie czego oczekujemy od pomieszczenia i w jaki sposób będzie ono użytkowane. Dzięki temu można dostosować nie tylko wyposażenie, ale również oświetlenie jakie będzie niezbędne do użytkowania.

Panele LED 60×60 – do jakich wnętrz pasują?

Ciekawym pomysłem na oświetlenie przestrzeni, zarówno biurowej, jak i mieszkalnej są panele LED 60×60. To kwadratowe oświetlenie pasować będzie zarówno do nowoczesnych pomieszczeń o prostych dekoracjach, do pomieszczeń przeznaczonych na działalność gospodarczą, jak i do pokojów w stylu loftowym czy boho. Ważne jest to, że panele LED idealne doświetlą pomieszczenia, które nie otrzymują dużej ilości naturalnego światła, co sprawi, że przebywanie w nich będzie zdecydowanie bardziej komfortowe.

Klasyczne żyrandole – kiedy można je zastąpić panelami LED?

Jeśli w pomieszczeniu zastosowane są klasyczne, wiszące żyrandole można zastanowić się, czy oświetlenie LED w formie paneli nie będzie wyglądało lepiej. Należy również zweryfikować możliwości instalacyjne, gdyż panel jest dosyć duży – to kwadrat o rozmiarze 60 na 60 centymetrów. Panele dobrze wyglądają w niższych pomieszczeniach, gdzie żyrandol jest zwyczajnie niewygodny.

Ciepłe czy zimne światło i jego wpływ na postrzeganie kolorów i przytulność pomieszczenia

Ciepłe światło zwiększa przytulność pomieszczenia, jednak znacząco zmienia postrzeganie kolorów – są one bardziej żółte i pomarańczowe. Zimne z kolei daje atmosferę czystości i jasności.