Szukasz sprawdzonego podologa w Katowicach? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Zawód podologa nie jest jeszcze w naszym kraju zbyt popularnym zajęciem. Ludzie dopiero zaczynają się do niego przekonywać i prawdę mówiąc, coraz więcej dobrego można usłyszeć na temat podologów. Nie ma drugiej takiej osoby, która zajmowałaby się naszymi stopami w taki sam sposób i podchodząc do pacjenta całkowicie indywidualnie. Prawdą jest, że podolog wykonuje również usługi, które do tej pory wykonywał jedynie pedikiurzysta, jednakże zawód podologa nie ogranicza się jedynie do tego. Podolog ma bardziej wymagające zadania odnośnie naszych stóp. Potrafi diagnozować niektóre z poważniejszych schorzeń i je eliminować. Posiada wiedzę z zakresu kilku dziedzin medycyny i mimo że lekarzem nie jest, dobrze sobie radzi z kuracjami stóp. Każdy, kto chciałby zajmować się tym samym, zostać podologiem musi postarać się o odpowiednie szkolenia, które przygotują go do wykonywania zawodu. Sprawdźmy, czego nauczy się przyszły podolog.

Szkolenia podologów

Podologia w kraju jeszcze nie jest zbyt popularnym zawodem i dlatego szkolenia z niej odbywają się w niewielu miejscach, głównie w większych miastach. Podczas szkoleń kandydaci na stanowisko podologa zdobywają szczegółową wiedzę na temat:

  • budowy stóp pod względem anatomicznym,
  • budowy paznokcia,
  • prawidłowej pielęgnacji zarówno samych stóp, jak i paznokci,
  • chorób stóp i paznokci i jak sobie z nimi radzić,
  • jak przeprowadzić wyczerpujący wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się wszystkich informacji, mimo że mogą wydawać się z sobą niezwiązane.

Czym zajmuje się podolog?

Dobrze wykształcony podolog jest w stanie zając się naszymi stopami w sposób bardzo złożony. Ocenia ich stan, wykonuje zabiegi, które zlecamy i które sam stwierdzi, że są konieczne. Zajmuje się naszymi stopami z chirurgiczną precyzją.

Nie jest lekarzem, ale zachowuje się podobnie jak on, co ma duże znaczenie przy wykrywaniu dolegliwości, o których nawet nie wiedzieliśmy, że nam doskwierają. My mamy swoje sposoby na walkę z kurzajkami, odciskami i innymi prostymi dolegliwościami, ale w przeciwieństwie do wykwalifikowanego podologa, schodzi nam z tym długo i w dodatku z różnymi efektami. Podolog jest w stanie zająć się tymi problemami i pomóc nam w znacznie krótszym czasie.

Poza tym zwraca  również uwagę na stany chorobowe, których sami byśmy nie wykryli i wykonuje zabiegi, które nie pozwolą, aby rozwinęły się poważniejsze dolegliwości chorobowe.

Jak odszukać sprawdzonego podologa w Katowicach?

Szperając w internecie, znajdziemy specjalistę w tym fachu, choć gabinetów nie ma jeszcze zbyt wielu. Szybkie odnalezienie podologa będzie możliwe za pośrednictwem strony https://www.moment.pl/inne/podolog/katowice. Są tu wszystkie niezbędna informacje, które przybliżą nam pracę podologa i pozwolą na ustalenie wizyty w dogodnym dla nas terminie.