Co to jest dom prefabrykowany?

Co to jest dom prefabrykowany?

Coraz więcej słyszy się o domach budowanych z prefabrykatów. Jest to nowoczesna metoda stosowana od paru lat w Polsce, choć na świecie jest znana od znacznie dłuższego czasu. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Dom z prefabrykatów

Domy modułowe, bo tak czasami się także nazywa domy prefabrykowane, powstają z gotowych elementów. Cała konstrukcja powstaje w fabrykach, a na plac budowy dojeżdżają poszczególne elementy, które następnie się składa.

Domy prefabrykowane stawiane są znacznie szybciej od tych budowanych tradycyjnymi metodami. Na stronie https://www.multicomfort.pl/ można zobaczyć gotowe zrealizowane projekty i zapoznać się dokładnie z techniką budowy tego typu budynków.

Zalety domów modułowych

Budowa domu najczęściej kojarzy się większości osób z bardzo wysokimi kosztami, długim czasem i problemami z ekipą budowlaną. W przypadku domów prefabrykowanych takich zmartwień nie ma. Dom powstaje na wcześniej przygotowanym fundamencie i jest tworzony przez jedną ekipę, która doprowadza go do stanu deweloperskiego.

Koszty budowy są znacznie niższe niż domów murowanych, a budowa zajmuje czasami nawet 3 miesiące. Można rozpocząć realizację projektu o dowolnej porze roku bez względu na warunki pogodowe. Plac budowy po zakończeniu prac jest czysty i nie wymaga sprzątania.

Kiedy warto zdecydować się na dom z prefabrykatów?

Domy modułowe są energooszczędne i nie trzeba wydawać tak dużych pieniędzy, jak na budowę metodą tradycyjną. Jest to więc rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą oszczędzić i mieć piękny dom.

Domy z zewnątrz wyglądają praktycznie tak samo, jak pozostałe. Można wybrać spośród wielu różnych projektów, a ciekawe opcje można zobaczyć na https://www.multicomfort.pl/. Takie budynki są nowoczesne, a konstrukcja objęta jest gwarancją, która najczęściej wynosi 30 lat.