Kredyt samochodowy od razu w salonie – na nowe i używane

Samochód można sfinansować z własnych oszczędności, ale również można zakupić go na kredyt. Aby go otrzymać, nie trzeba wcale udawać się do banku. Wszystko można obecnie załatwić także w salonie dealerskim!

Nowy samochód do wydatek rzędu 40-80 tysięcy złotych. Za topowe modele zapłacimy jeszcze więcej. Ceny używanych pojazdów zaczynają się już od kilku tysięcy, ale najczęściej płacimy za nie 10-20 tysięcy złotych.

Wiele pojazdów w Polsce kupowanych jest za gotówkę, ale wtedy, gdy kupujący nie ma oszczędności lub nie chce przeznaczać na zakup całych swoich pieniędzy, może zdecydować się na zewnętrzne formy finansowania. Wśród konsumentów najbardziej popularny jest kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy także u dealera

Po kredyt samochodowy nie trzeba udawać się obecnie do banku – umowę można zawrzeć również bezpośrednio w salonie dealerskim, czyli dodatkowo oszczędzić swój cenny czas.

Wiele marek oferuje klientom własne formy finansowania, na przykład Ford Kredyt, ale zdarza się również, że w salonie pracuje doradca kredytowy, który może dobrać dla klienta najlepszą ofertę z różnych banków.

Zaciągnięcie kredytu w salonie dealerskim jest bardzo łatwe – ograniczone formalności powodują, że nie musimy dostarczać szeregu dokumentów. Wnioski analizowane są w szybkim tempie – odpowiedź można otrzymać jeszcze tego samego dnia.

Kredyt u dealera – na nowe i na używane

Warto wskazać, że obecnie wiele salonów samochodowych oferuje nie tylko pojazdy nowe, ale również te używane – nadal w świetnym stanie technicznym oraz wizualnym.

W związku z tym można uzyskać wtedy kredyt nie tylko na auto prosto z salonu, ale również na to z drugiej ręki. To najlepszy wybór dla osób, którym zależy na kupnie pojazdu używanego, ale na kredyt.

Kto może otrzymać kredyt na auto w salonie?

Podstawą jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, czyli właściwych dochodów, które będą pozwalały na regulowanie rat. Kredytobiorca nie powinien posiadać również negatywnej historii kredytowej, na przykład odnotowanej w bazie BIK.