Co warto wiedzieć o uprawie nasturcji?

Co warto wiedzieć o uprawie nasturcji?

Nasturcja jadalna wykazuje pozytywne działanie na ludzki organizm. Roślina cieszy się ogromnym zainteresowaniem osób ceniących sobie naturalne metody leczenia. Mogłoby się wydawać, że jej uprawa jest banalnie prosta, jednak nie zawsze jest to prawdą. Omawiany kwiat ma specyficzne wymagania, więc należy świadomie wybrać miejsce sadzenia.

Czego nie lubi nasturcja jadalna?

Nasturcja właściwości prozdrowotne znane są od pokoleń. Miłośnicy medycyny holistycznej decydują się na jej samodzielną uprawę. Nie trzeba posiadać ogrodu, ponieważ roślina może zostać zasadzona w donicy. To świetna wiadomość dla tych, którzy posiadają wyłącznie taras czy balkon.

Nasturcja nie lubi nadmiaru wilgoci. Z tego względu dobrze jest ochronić ją przed intensywnymi opadami atmosferycznymi. Ponadto roślina źle znosi silny wiatr, więc musi znajdować się w osłoniętych miejscach. Niewątpliwym plusem jest fakt, że nie jest ona wrażliwa na słońce. W przypadku intensywnego promieniowania trzeba jedynie pamiętać o zwiększeniu podaży wody.

Jak pielęgnować nasturcję?

Jeśli nasturcja znajduje się w odpowiednim miejscu, to jej pielęgnacja nie powinna stanowić wyzwania. Trzeba wiedzieć, że nie wymaga ona nawożenia. Wystarczy pamiętać jedynie o systematycznym, ale niezbyt obfitym podlewaniu. Każdy element rośliny należy obserwować, tak aby w odpowiednim momencie rozpoznać nieprawidłowości. Kwiaty i liście mogą zostać zaatakowane przez szkodniki i insekty.

W sklepach ogrodniczych znajduje się wiele skutecznych środków na ślimaki, gąsienice motyli, przędziorki, mszyce i inne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować naturalne metody. Woda z dodatkiem czosnku sprawdzi się na wczesnym etapie problemu.

Nasturcja jadalna vs grzyb

Nasturcja właściwości sprawiają, że jest ona wykorzystywana do wielu różnych celów. Należy wiedzieć, że wykazuje ona działanie m.in. antybakteryjne, antywirusowe, przeciwzapalne. Osoby, które samodzielnie uprawiają roślinę powinny wiedzieć, że może ona zostać zaatakowana przez grzyby.

Nie zaleca się sadzenia nasturcji jadalnej w pobliżu warzyw. Grzyb nie powinien być zwalczany amatorskimi metodami, ponieważ ich skuteczność jest zbyt niska. Dobrze jest sięgnąć po specjalistyczne preparaty.