Sposoby na mole ubraniowe

Larwy moli najczęściej bytują w szafach, na takich ubraniach, jak: palta, grube swetry, płaszcze, bawełniane bluzki, zwłaszcza, gdy są pobrudzone napojem bądź resztkami jedzenia. Mole ubraniowe chętnie przebywają również w rzadko pranych kocach, narzutach oraz pierzu. Owady niszczą odzież, ale można się ich pozbyć, stosując gotowe środki na bazie lawendy, sosny czy cytryny.

Popularne środki na mole ubraniowe – zawieszki na mole

Sklep, taki jak drogeria internetowa Superkoszyk.pl, oferuje całą gamę różnorodnych preparatów, które skutecznie odstraszą mole ubraniowe. Do najpopularniejszych z nich należą gotowe zawieszki wypełnione specjalnym preparatom przeciw szkodliwym owadom. Woreczki, które zawiesza się w szafie i garderobie, wydzielają dodatkowo zapachy, które skutecznie odstraszają mole, ale i odświeżają powietrze, np.: woń lawendy, cytryny, zielonej herbaty, świeżych kwiatów, sosny.

Kulki i wkłady na mole

Wśród gotowych i wygodnych środków do zwalczania szkodliwych larw moli znajdują się również kulki przeciw molom. Produkt zawiera w sobie empentrynę, która skutecznie odstrasza owady. Należy jednak pamiętać, że środek może powodować działanie toksyczne, dlatego stosując go, trzeba zachować ostrożność i przede wszystkim chronić go przed dziećmi. Wkłady na mole to okrągłe zawieszki, które idealnie sprawdzają się do zwalczania moli w stojących pojemnikach na odzież. Dodatkowo, preparaty wydzielają przyjemny i orzeźwiający zapach lawendy bądź cytryny i są jednocześnie odświeżaczem powietrza w pomieszczeniach.

Spray na mole

Spray na mole to środek o natychmiastowym działaniu. Jest to środek biobójczy, dlatego przy jego użytkowaniu należy zachować szczególną ostrożność i postępować zgodnie z zaleceniami na etykiecie produktu. Spray wystarczy przed użyciem wstrząsnąć i rozpylić po wnętrzu szafy z odległości około 40 centymetrów.

Domowe sposoby na mole

Oprócz gotowych środków na mole dostępnych w takich sklepach, jak drogerie internetowe, można zastosować kilka sprawdzonych domowych sposobów. Jednym z nich jest rozłożenie w szafie świeżych bądź suszonych gałązek lawendy, której zapach skutecznie odstrasza szkodniki. Mole odstrasza również zapach drzewa cedrowego, dlatego wystarczy w szafie umieścić jego mały kawałek pod ubraniami. Ważne jest również, aby regularnie wierzyć miejsca, gdzie przechowuje się odzież, oraz pozbyć się ubrań, w których od dawna się nie chodzi.