Wesele – jak zadbać o dobrą zabawę gości?

Wesele jest to szczególny czas, w którym Para Młoda wraz z gośćmi świętuje nowo powstały związek małżeński. Oczywiście dobra zabawa związana jest z odpowiednią oprawą muzyczną. Wiele Par Młodych zastanawia się jak zadbać o dobrą zabawę gości? Otóż, z całą pewnością w tym aspekcie pomocny będzie zespół muzyczny. To właśnie on pomoże rozbawić gości poprzez granie muzyki na żywo. Ważne jest to, że zespół może zaśpiewać wiele znanych piosenek, często zarówno polskich jak i również zagranicznych artystów. Dobry zespół ma cały czas kontakt z weselnikami, z gośćmi. Zaprasza ich do tańca oraz do wspólnych zabaw. Świetna zabawa gości gwarantuje niezapomniane wrażenia z wesela. Zespół, który posiada wieloletnie doświadczenie w graniu i śpiewaniu, będzie mógł do samego rana zabawiać gości.

Jakie zabawy może poprowadzić zespół weselny?

Wiele Par Młodych zastanawia się jakie zabawy może poprowadzić zespół weselny. Otóż, zabaw jest wiele. Najczęściej w połowie wesela zespół zachęca wszystkich biesiadników do wspólnego zatańczenia ,,w pociągu”. Następnie, wszyscy tańczą popularne ,,kaczuszki” oraz ,,macarenę”. Wspaniałe jest to, że zespół poprzez grę na żywo może ,,wciągnąć” w zabawę wszystkich weselników. Oczywiście ważną rolą jest także odpowiednie nagłośnienie sali oraz optymalne oświetlenie lub przyciemnienie sali. Dziś, nieodzownym elementem weselnym są zabawy, tak zwane ,,oczepiny”. Przede wszystkim, mają one na celu zintegrowanie oraz rozbawienie weselników oraz gości. Zespół weselny prowadzi całe oczepiny od początku do końca. Przedstawia on również reguły gry i zabawy. Ciekawą zabawą na weselu są na pewno ,,fanty”. W grze bierze udział najczęściej od 5 do 10 osób. Uczestnicy zabawy muszą przynosić odpowiednie ,,fanty”, które wskaże im zespół weselny. Do fantów może należeć krawat, mucha, szminki, paski od spodni, zegarki, marynarki, pończochy oraz wiele innych.

Konkursy tańca prowadzone przez zespół weselny

Bardzo często wśród zabaw weselnych są różne konkursy, które prowadzone są przez zespół weselny. W konkursie startuje najczęściej kilka par (5-7) i muszą one w rytm muzyki zatańczyć na przykład tango, walca albo salsę. Pary mogą również wykonywać różne trudne figury. Wygrywa ta para, która najkreatywniej przedstawi dany taniec. Takie zabawy oraz konkursy są bardzo integracyjne, dlatego cieszą się dużą popularnością wśród weselników oraz gości. Duże wrażenie robi również muzyka, którą gra zespół weselny. Jest ona doskonałym zwieńczeniem całości zabawy i konkursu.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej