Korony czeskie – gdzie tanio wymienić?

Na sto pięćdziesiąt złotych tylko jeden złoty jest wymieniany na koronę czeską. Choć styczność z tą walutą ma wielu z nas, jest ona mało popularna w Polsce. Dlatego spread na czeskiej walucie nigdy nie będzie tak niski, jak w przypadku waluty euro. Okazuje się jednak, że istnieje sposób na to, żeby czeskie korony kupić niezwykle tanio.

Kto potrzebuje koron czeskich? Nie tylko turyści odwiedzający ten kraj, ale przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy masowo przenoszą swoje biznesy do Czech lub robią interesy z czeskimi kontrahentami. Przy czym każdemu zależy na tym, aby wymienić walutę możliwie najtaniej. Gdzie można wymienić korony czeskie po atrakcyjnym kursie?

Euro zamiast korony czeskiej?

Chociaż Czechy, podobnie jak Polska, ze względu na przynależność do Unii Europejskiej są zobligowane do przyjęcia euro, Czesi pozostają do tej kwestii jeszcze bardziej sceptycznie nastawieni niż Polacy. Dlatego możemy się spodziewać, że korona jeszcze przez długi czas będzie obowiązującą walutą w czeskim państwie.

Gdzie są najniższe spready walutowe?

Według forbes.pl 20% wszystkich wymian walut odbywa się w kantorach internetowych. Tacy operatorzy jak kantoronline.pl zdobywają coraz więcej klientów i to nie tylko z powodu wygody, jaką daje nam wymiana walut przez Internet. Przede wszystkim z powodu najniższych na rynku wymiany walut spreadów walutowych, a konkretniej opłaty za wymianę walut. Jeśli nie wiesz jak policzyć spread, przeczytaj artykuł: Opłata za wymianę waluty – jak ją policzyć?

Najpopularniejsze waluty z niskim spreadem

Nietrudno się domyślić, że im większa płynność waluty tym jej wymiana jest tańsza. Kształtowanie się spreadów walutowych dla najpopularniejszych walut, czyli euro, dolara franka i funta wygląda następująco: mniej niż 1% w kantorach internetowych; 2,4% w kantorach stacjonarnych do 7,4% w bankach. Sprawdź kurs korony czeskiej tutaj: https://kantoronline.pl/kurs-czk-pln, aby przekonać się, że wymiana CZK/PLN w kantorach internetowych jest dużo bardziej korzystna, niż w przypadku kantorów tradycyjnych lub instytucji bankowych.

Dla kogo bezgotówkowa wymiana walut?

Bezgotówkowa wymiana CZK/PLN jest polecana szczególnie przedsiębiorcom, którzy rozliczają się w czeskiej walucie. W kantorach online nie tylko wymiana walut jest znacznie tańsza niż w banku, ale także można sporo zaoszczędzić na przelewach środków pomiędzy rachunkami w kraju i za granicą.  Dlatego obecnie tak wielu klientów kantorów internetowych to klienci firmowi.

Podsumowując

W dzisiejszym świecie coraz częściej dokonujemy wymiany walut oraz korzystamy z międzynarodowych przelewów. Kantor internetowy to narzędzie, które pozwala obniżyć koszty związane z obydwoma usługami. Potrzebując koron czeskich w formie bezgotówkowej, warto zastanowić się nad użyciem tego rozwiązania i zacząć oszczędzać na transakcjach walutowych.