Skrzyniopaleta, czyli prościej się nie da

schoellerallibert.com - scho skrzyniopaleta (4) .jpg

Logistyka preferuje rozwiązania proste, funkcjonalne i niezawodne. I właśnie dlatego w magazynach dominującą rolę odgrywają skrzyniopalety. To dzięki nim można łatwo, bezpiecznie i sprawnie przechowywać różnego rodzaju ładunki.

Co można przechowywać w skrzyniopaletach?

Skrzyniopaleta to akcesorium logistyczne o wszechstronnym zastosowaniu. Można jej użyć do przechowywania produktów, towarów, a także artykułów, które są poddawane dalszej obróbce. W takim pojemniku można zatem umieścić artykuły żywnościowe, detale wykorzystywane w produkcji łożysk kulkowych, a także zwoje papieru lub przedmioty, które zamierzamy odsprzedać z zyskiem.

Skąd bierze się tak duża wszechstronność tych opakowań? Otóż skrzyniopalety plastikowe to proste skrzynie, których złożenie lub rozłożenie jest bardzo proste. Jednocześnie wyróżniają się one stosunkowo niewielką masą i możliwością tzw. wysokiego składowania. To oznacza, że można je umieścić nawet w dużych magazynach, gdzie istnieje potrzeba efektywnego wykorzystania każdego metra kwadratowego przestrzeni

Jak zbudowana jest skrzyniopaleta?

Tutaj bywa różnie. Z reguły skrzynie plastikowe mają jednolitą konstrukcję. Oznacza to, że stanowią one integralną całość. Zdarza się jednak, że konstrukcja skrzyniopalety plastikowej opera się na dołączanej podstawie, na którą nasadzone są ścianki. Dzięki temu rozwiązaniu to użytkownik decyduje, na jaką wysokość mają być ustawione boczne ścianki skrzyni.

Na tym nie koniec. Skrzynie plastikowe wyposażone są również w różnego rodzaju uchwyty. Dzięki nim można je łatwo transportować z miejsca w miejsce. Niektóre z nich posiadają też specjalne prowadnice, które umożliwiają ich przeniesienie za pomocą szyn we wózkach widłowych. Dzięki temu proces ich składowania można znacząco usprawnić.

Dlaczego skrzyniopaleta plastikowa jest tak ważna w logistyce?

Istnieje kilka powodów, dla których tak właśnie jest. Po pierwsze, pojemnik skutecznie chroni zawartość przed różnymi zagrożeniami, w tym oddziaływaniami mechanicznymi, wilgocią i środkami chemicznymi. Nie jest bowiem tajemnicą, że skrzynie z plastiku są neutralne chemicznie.

Po drugie, kształt skrzyniopalet można w znacznym zakresie modyfikować. Nie jest to trudne, gdyż niektóre z nich mają konstrukcję składaną. Dołożenie kolejnej warstwy ścianek wymaga minimum wysiłku. W zamian otrzymujemy funkcjonalną skrzynię, w której możemy pomieścić przeróżne detale.

Jak widać, skrzynia plastikowa i skrzyniopaleta to rozwiązania, które nadal będą powszechnie wykorzystywane w logistyce.