Czy podkreślać czy maskować pieprzyki i piegi?

Współczesny makijaż i dzisiejsze kosmetyki dają nieograniczone możliwości jeśli chodzi o podkreślanie atutów czy kamuflowanie niedoskonałości. Pytanie jednak powstaje czy piegi albo pieprzyki należy „wrzucać do jednego worka” z innymi niedoskonałościami. Czy pieprzyki i piegi są w ogóle niedoskonałościami. Czy może te znamiona skórne nadają osobie wyrazu i niepowtarzalnego charakteru?

Czy idealnie gładka cera jest najpiękniejsza?

Zdecydowanie nie! Gładka cera o idealnym, nieskazitelnym wyglądzie jest piękna, ale nie najpiękniejsza! Natura obdarzyła nas różnymi charakterystycznymi cechami i są nią zarówno dobre strony charakteru jak i też poszczególne znamiona charakterystyczne dla naszego wyglądu. Tak właśnie jest z piegami i pieprzykami. Jeśli ktoś w to nie wierzy niech od razu przywoła sobie w pamięci swojego umysłu obraz kultowej aktorki, gwiazdy, bogini i seks bomby Marilyn Monroe albo jeśli ktoś myśli, że to jest wyjątek przypomnijmy sobie charakterystyczny pieprzyk pięknej modelki Cindy Crawford. Czy one maskowały swoje pieprzyki? Nie! Bo to dodawało im uroku, bo to było coś co odróżniało jej od całej reszty masowej liczby dziewczyn z idealnie gładką skórą. Dlatego jeśli posiadamy piegi czy pieprzyki naszym zdaniem powinniśmy je bardziej podkreślać niżeli sztucznie kamuflować. Poza tym nieumiejętne kamuflowanie pieprzyków czy piegów wygląda bardzo nieestetycznie. Jeśli na twarzy posiadamy wypukły i wyrazisty pieprzyk, należy go podkreślić, bo tak naprawdę wszelkie próby kamuflowania go się nie udadzą. Jeśli jednak nie akceptujesz swojego wyglądu i denerwuje Cię twój pieprzyk czy piegi, można wtedy zdecydować się ostatecznie na laserowe usuwanie lub wybór jednej z kilkunastu różnych metod wybielania.

Jakich kosmetyków używać kiedy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami piegów lub pieprzyków?

Jeśli mamy na naszej skórze znamiona w postaci pieprzyków albo piegów i zależy nam na zakamuflowaniu tych charakterystycznych dla nas znamion, powinniśmy wybierać do wykonywania makijażu maskującego kosmetyków naturalnych i lekkich. Ważne, aby za bardzo nie obciążać skóry, ponieważ gruba warstwa kosmetyku takiego jak na przykład fluid czy podkład, nie wygląda zbyt dobrze na twarzy, ponieważ pieprzyki przeważnie są wypukłe i nałożenie dużej ilości kosmetyku maskującego tak na prawdę jeszcze bardziej nienaturalnie podkreśla pieprzyk, który w tym przypadku traktujemy jak niedoskonałość.