Gdzie nad morze z dzieckiem?

Gdzie nad morze z dzieckiem?

Polskie wybrzeże jest bardzo zróżnicowane. Oferuje duże turystyczne ośrodki oraz skromne miejscowości z dostępem do morza, a bez zbędnych atrakcji. Dlatego niezależnie od tego jakie ty i twoje dziecko macie potrzeby.

Dla kogo duże miasto

Te najbardziej znane miejskie ośrodki plażowe znajdują się oczywiście w Trójmieście. Dla wielu są one zaprzeczeniem odpoczynku, ale nie każdy się z tym zgadza. Wystarczy spojrzeć na obłożenie gdańskich plaż, by uznać, że jest to kierunek kuszący dla wielu. Dla kogo jest taki miejski wyjazd nad morze z dzieckiem?

Głównie dla osób, które cenią sobie wygodę. Większość plaż w Trójmieście jest doskonale skomunikowana. Do tego bezpośrednia bliskość dużej metropolii sprawia, że ma się poczucie bezpieczeństwa. Gdy czegoś nam zabraknie lub gdy potrzebna będzie konsultacja z lekarzem, to sklepy, apteki czy szpitale są na wyciągnięcie ręki.

Wieś na wyjazd nad morze z dzieckiem

Nie mniej popularne niż Gdańsk są inne miejscowości jak chociażby Stegna czy Kąty Rybackie. Chociaż te miejscowości są duże mniejsze, a co za tym idzie blichtr i poziom zamieszania również maleje, to nie warto spodziewać się całkowitego spokoju. Wciąż są to ośrodki turystyczne, które oferują wiele głośnych i drogich atrakcji.

Jeżeli wiesz, że twoje dziecko źle znosi zamieszanie, nagromadzenie kolorów i hałasy, możesz zdecydować się na znalezienie innego miejsca. Wciąż są w Polsce miejscowości z dostępem do morza, ale bez oferty skierowanej w turystę. Takim przykładem może być Karwia.

Z kolei najciekawszym miejscem nad polskim morzem jest bez żadnej konkurencji – Hel. Podróż tam (na przykład pociągiem) jest już atrakcją samą w sobie. Jakie inne miejscowości są godne uwagi?

Na przykład Krynica Morska, która oferuje szeroki dostęp nie tylko do morza, ale i od basenów. Ciepłej wody można spodziewać się w Międzywodziu, jak również w Świnoujściu, na najszerszej polskiej plaży, z jasnym piaskiem. Świetnym spokojnym miejscem, idealnym na odpoczynek z dziećmi będzie mało popularny Dziwnów.