Przykuwające wzrok zegarki damskie

Damski zegarek powinien perfekcyjnie łączyć w sobie wszystkie zalety praktyczności, a także stanowić wyraźny i integralny element biżuterii i stroju.

Zegarek na odpowiednią okazję

Zanim wybierzemy się na zakupu, powinnyśmy określić jakiego zegarka szukamy. Czy ma on nam służyć w czasie pracy, czy też podczas wieczornych przyjęć lub kolacji. Zegarek musi pasować do naszego stylu, zupełnie inny zegarek wybierzemy na czas wakacyjnych aktywności, a inny na spotkanie biznesowe. W przypadku zegarka sportowego istotna jest właściwie wyłącznie jego praktyczność. Urządzenie ma posiadać odpowiednie funkcje, które będą nam przydatne podczas wakacyjnych wyjazdów czy wypadów za miasto. Ma być wyposażony zatem w stoper, krokomierz i alarm. Największą zaletą sportowych zegarków jest ich wygoda i stosunkowo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne czy stłuczenia. Niestety takiego zegarka nie założymy ani do pracy, ani tym bardziej na biznesową kolację. W tych przypadkach zegarek musi być nie tylko wygodny, ale stać się wręcz widocznym elementem stroju.

Dobór koperty i paska

Prawidłowo dobrany, elegancki zegarek powinien przykuć wzrok, a jednocześnie nie dominować i nie przytłaczać swoją wielkością i bogactwem. Jeśli chodzi o stroje wieczorowe, to lepszym wyborem będzie bransoletka niż pasek. Dobrze widziany jest zawsze model klasyczny, oparty na kontraście czerni i bieli lub w innych, stonowanych barwach. Okrągła lub prostokątna tarcza nie może być zbyt duża. Raczej stawiamy tu na skromność i subtelność. Taki zegarek sprawdzi się zwłaszcza do eleganckiej marynarki czy żakietu. To optymalny wybór w przypadku zegarka do pracy, na spotkania biznesowe, firmowe kolacje czy lunch. Do sukni wieczorowej dużo lepiej pasuje zegarek, który przypomina nieco biżuterie. To drobne zegarki, które są wykonane zazwyczaj ze srebra lub złota i ozdabia się je drobnymi, ale kosztownymi kamieniami. Warto też pamiętać, że wybór ozdób zegarka musi pasować do posiadanej przez nas biżuterii, zarówno stylem, jak i kolorem. Jeśli cenimy sobie skromność i elegancje to nasz zegarek nie może być zbyt duży, a biżuteria na nim zbyt krzykliwa.

Aby nasz zegarek był widoczny

Zakładając zegarek chcemy, aby był on widoczny dla osób postronnych. W czasach powszechnego dostępu do telefonów komórkowych stanowi on bowiem coraz bardziej formę drogiej i eleganckiej ozdoby. Dlatego kupując nasz zegarek, zadbajmy o jego jakość i wygląd. Przede wszystkim zastanówmy się nad wyborem materiału, z jakiego wykonane zostało urządzenie. Stosunkowo wytrzymały i trwały jest tytan. Niestety jest też materiałem drogim i zegarki z tytanu kosztują szacunkowo o osiemdziesiąt procent drożej niż na przykład ze stali. Ta jest również odporna na uszkodzenia i zgniecenia, ale jest dość ciężka i może powodować uczulenia. Szczególnie starannie wybrać powinniśmy kopertę. Chodzi tu nie tylko o kolor i styl, ale też ogólną estetykę. Koperta zegarka musi nam pasować do ręki. Obowiązuję tu zasada, że kształt zegarka musi być proporcjonalny do wielkości i grubości nadgarstka oraz dłoni. Z tą uwagą, że do długich i pociągłych dłoni bardziej pasują prostokątne koperty. Ze względów modowych ważne jest też to czy zegarek jest elektroniczny, czy mechaniczny. Za elegantsze i droższe uważa się powszechnie zegarki mechaniczne. Wynika to z faktu, że większość najbardziej cenionych i zasłużonych firm produkuje swoje najlepsze i najdroższe urządzenia jako mechaniczne. Ostatecznie musimy dokonać wyboru szkiełka. Zdecydowanie zrezygnujemy z najtańszych, ale jednocześnie najmniej trwałych szkiełek plastikowych. Dużo optymalniejszym wyborem będzie szkiełko mineralne.

Zapraszamy na blog http://zegarkidrewniane.pl