Gogle narciarskie damskie – jak wybrać odpowiednie?

Podstawą bezpieczeństwa na stoku jest profesjonalna osłona oczu. Niektóre panie mogą się jednak przejmować tym, że takie ogromne okulary niespecjalnie będą je zdobić. Jak dobrze dobrać gogle narciarskie damskie, by świetnie się w nich czuć i korzystnie wglądać?

Gogle narciarskie damskie – obowiązkowe wyposażenie na narty

Chociaż niektóre amatorki sportów zimowych niechętnie zakładają okulary ochronne, z pewnością wiedzą, że gogle narciarskie damskie są konieczne i zdecydowanie wygodniejsze niż zwykłe okulary przeciwsłoneczne. Gwarantują dobrą widoczność, od której w ogromnym stopniu zależy przecież bezpieczeństwo osoby przebywającej na stoku.

Profesjonalne gogle narciarskie damskie dobrej firmy osłaniają wzrok i oczy na wiele sposobów. Nie tylko chronią przed rażącymi promieniami słonecznymi i odbłyskami, ale także przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki nim nie musisz obawiać się także wiatru, zacinającego śniegu, pryskającego błota itp. Podczas nieszczęśliwego upadku zamortyzują także uderzenie, osłaniając oczy i twarz.

Czym kierować się przy wyborze gogli narciarskich damskich?

Szukając dla siebie idealnego modelu spośród tysięcy różnych gogli narciarskich damskich warto szczególnie zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech. Najważniejsze, by posiadały filtry UV. Chociaż wydaje się to oczywiste, warto przed zakupem dokładnie sprawdzić opis i ich jakość. Niezwykle przydatna jest także polaryzacja, która chroni przed chwilowym oślepieniem spowodowanym odblaskiem od wody czy innej błyszczącej powierzchni.

Gogle narciarskie damskie muszą być także dobrze dopasowane do posiadanego kasku. Powinny dobrze przylegać do wycięcia na twarz – nie mogą ani odstawać, ani być zbyt ciasne. Wygoda noszenia jest także przecież bardzo istotna – źle dobrane gogle będą rozpraszać i drażnić.

Ważny jest także kształt szybki – płaski lub sferyczny. Pierwszy to ten podstawowy, odpowiedni dla początkujących. Takie gogle nie są zbyt drogie, ale ich ramki są widoczne w polu widzenia. Szyby sferyczne są zdecydowanie bardziej zaawansowane i droższe – widzi się w nich cały stok, dlatego świetnie sprawdzą się u zaawansowanych narciarek. Panie noszące okulary dodatkowo powinny pamiętać, że gogle narciarskie damskie powinny umożliwić założenie ich na szkła korekcyjne.

Gogle narciarskie damskie – najmodniejsze fasony 2019

Dla wielu pań szczególnie ważną kwestią jest to, jak prezentują się w okularach ochronnych. Współcześnie projektanci prześcigają się w tworzeniu oryginalnych, wdzięcznych i modnych modeli gogli narciarskich damskich. Zarówno kobiety gustujące w klasycznych, jak i nowoczesnych wzorach z pewnością znajdą coś dla siebie. Zdecydowanie najmodniejsze w tym sezonie są jednak neonowe, wyraziste, ekstrawaganckie gogle, nawiązujące w stylistyce do lat 90-tych. Retro i vintage jest obecnie bardzo na topie. Połączenie ze stylizowanym kombinezonem z pewnością sprawi, że będzie się najmodniejszą osobą na stoku.

Idealne gogle narciarskie damskie powinny być wygodne, bezpieczne i estetyczne. By móc osiągnąć to wszystko, warto orientować się w podstawowych i najważniejszych cechach tego sprzętu. Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, kupując sobie piękne gogle narciarskie!