Zakupy w sieci – o czym trzeba pamiętać?

Zakupy w sieci stają się coraz bardziej popularne. Obecnie e-commerce
to potężny rynek wyceniany w samej Polsce na około 40 mld złotych, na świecie jego wartość przekracza natomiast 1,5 biliona euro. Jednak czy o zakupach internetowych wiadomo już wszystko? Niestety nie i zdarza się, że zakupione produkty nie spełniają oczekiwań. Jak się przed taką sytuacją uchronić i o czym pamiętać, by zakupy w sieci były udane? Oto 5 sprawdzonych wskazówek:

  1. Znaj swoje prawa. Jeśli zakupiony przez Internet produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia, w którym go otrzymałeś. Oczywiście produkt musi być nieużywany. Masz również prawo do reklamacji, gwarancji i rękojmi, które bezpośrednio wynikają z ustawy o prawach konsumenta.

  2. Sprawdzaj, gdzie kupić taniej. Znalazłeś w sieci produkt, który zamierzałeś kupić, w obniżonej cenie? Super! Nie kupuj go jednak od razu – sprawdź, czy w innym sklepie nie znajdziesz go jeszcze taniej. Różnice pomiędzy ceną w poszczególnych sklepach bywają naprawdę spore i być uda cię nieco zaoszczędzić.

  3. Korzystaj z kodów rabatowych i promocji. Jeśli zależy Ci na zakupach w najniższych cenach, korzystaj z kodów rabatowych i promocji. Możesz sprawdzać najlepsze oferty w serwisach agregujących promocje z różnych branż. Jednym z takich serwisów, w których znajdziesz najnowsze kody rabatowe i promocje jest portal pozyczkowy-portal.pl.

  4. Trzymaj budżet. Podczas internetowych zakupów łatwo jest przeholować i naruszyć domowy budżet, w szczególności podczas sezonowych wyprzedaży czy okazji typu Black Friday. Ustal sobie konkretną kwotę, jaką możesz przeznaczyć na zakupowe szaleństwo i staraj się jej trzymać. Jeśli brakuje Ci środków na zakup wymarzonych produktów, pomyśl o dodatkowym źródle dochodu. By może znajdziesz sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy przez Internet.

  5. Kupuj rozważnie. Nim klikniesz przycisk „kupuję”, upewnij się, że produkt spełnia wszystkie twoje oczekiwania – jest w odpowiednim rozmiarze i ma wszystkie pożądane cechy. Niech twoim kryterium nie będzie tylko niska cena produktu – sprawdź jego specyfikację i warunki zwrotu oraz reklamacji.

Zakupy w sieci są łatwe i bardzo wygodne. Będą również bezpieczne i korzystne, jeśli robić się je będzie z głową, pamiętając o kilku powyższych zasadach. Warto ich przestrzegać nie tylko po to, by upolować produkty w najniższych cenach, ale także po to, by nie żałować wydanych pieniędzy i cieszyć się dokładnie takim produktem, jakiego się pragnęło.