Spódniczki biegowe – wygodnie i z klasą

Legginsy biegowe są popularne, jednak nie każda kobieta czuje się w nich komfortowo w trakcie treningów. Luźne szorty pozwalają ukryć ewentualne drobne niedoskonałości figury, ale nie pozwalają poczuć się w pełni kobieco. Czy istnieje rozwiązanie idealne? Tak – są nim spódniczki biegowe, które w ostatnich katach zaczynają zdobywać coraz większa popularność wśród biegaczek.

Lekko i wygodnie

Już na samym początku mogą pojawić się obawy przed na przykład podwiewaniem się takiej spódniczki w trakcie szybszego biegu. Na szczęście producenci tego rodzaju odzieży doskonale wiedzą, co robią. Zostały one uszyte w taki sposób, aby wyeliminować problem podwijania się. Jednocześnie odpowiedni dobór kroju i elastycznego materiału sprawia, że w żaden sposób nie krępują one ruchów.

Warto wspomnieć również o płaskich szwach, które stanowią dodatkową ochronę przed otarciami.

Dwie warstwy

co ciekawe, spódniczki biegowe zazwyczaj są łączone w jedno ze znajdującymi się pod spódniczką krótkimi legginsami lub szortami. Od razu rozwiejmy wszelkie obawy – materiały, z których uszyto zarówno warstwę wewnętrzną, jak i znajdującą się na zewnątrz spódniczkę, są lekkie i oddychalne.

Dobrano je w taki sposób, żeby sam fakt obecności dwóch warstw nie stanowił problemu nawet w środku lata. Co więcej, sama oddychalność sprawia, że spódniczki biegowe szybko schną – cecha bardzo przydatna w przypadku biegaczek trenujących naprawdę często.

Pięknie i modnie

Okazuje się, ze wysoka jakość spódniczek biegowych i stosowanie w nich wielu technologii dodatkowo usprawniających komfort użytkowania, może iść w parze z tym, aby biegaczki mogły się w nich poczuć bardzo kobieco i pięknie.

Część producentów (celuje w tym chociażby Nessi – www.nessi-sport.com) stworzyło całe kolekcje, w ramach których biegaczki mogą wybierać pomiędzy różnymi wzorami i zastosowanymi kolorami. Efekt jest naprawdę ciekawy dla oka i mocno przyciągający uwagę – a przede wszystkim wyróżniający się na tle tradycyjnych, prostych sportowych wzorów, jaki zazwyczaj spotyka się w przypadku ubrań biegowych.