Wybierz region w którym odpoczniesz w te wakacje

Zaświtał już w naszej głowie pomysł, aby te wakacje spędzić na jachcie — i co dalej? To jest właśnie moment, w którym powinniśmy zdecydować, jaki kierunek obierzemy. W zależności od naszych potrzeb i oczekiwań odnośnie do klimatu, oferty turystycznej, infrastruktury żeglarskiej czy atrakcji, możemy wybrać miejsce idealne dla siebie.

Określ swoje oczekiwania

Idealny region na czarter jachtu to taki, w którym znajdziemy wszystko to, o czym marzyliśmy. Tutaj nie ma miejsca na kompromisy — oferta jest tak szeroka, że bez problemu znajdziemy dokładnie to, czego szukamy. Ale czy wybór miejsca sprowadza się tylko do kraju? Oczywiście, że nie — to dopiero początek. Lista państw, w których możemy wyczarterować jacht, jest naprawdę długa, ale gdy już zdecydujemy się na konkretny kierunek podróży, kolejną kwestią jest wybór regionu! Inne aspekty będą ważne dla „wprawionych w boju” entuzjastów jachtingu, a inne dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę na wodzie.

Opcje spędzania wolnego czasu

Zazwyczaj, gdy jedziemy do nowego, nieznanego miejsca istotna jest dla nas oferta turystyczna oraz atrakcje danego regionu — nie musimy przecież spędzać całego dnia na jachcie. Zorientujmy się, co do zaoferowania ma każde miejsce — zabytki, historyczną architekturę, długie plaże, urokliwe zatoczki, bogate życie nocne czy może dobrze wyposażone mariny i wspaniałe warunki do nurkowania, czy surfingu? Z pewnością znajdą się zarówno miłośnicy spokojnych, mniej popularnych miejsc, w których warunki jachtingowe ich nie zaskoczą, jak i ci żądni adrenaliny, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności na nieco bardziej surowych wodach. Pamiętajmy, że to, jaki region wybierzemy, wpływa na jakość naszego urlopu. Określmy nasze priorytety. Dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć decyzję. Zawsze przecież można wyczarterować jacht ponownie, w inne miejsce, nieprawdaż?
Urlop to czas, w którym mamy odpocząć i naładować akumulatory, dlatego wybierajmy taką formę spędzania czasu, która nam to zapewni. Każdy jest inny — jednych relaksuje dryfowanie po spokojnym morzu, innych przechadzanie się po starówce historycznego miasta, a jeszcze innych zabawy do białego rana, zarówno na pokładzie jachtu, jak i na lądzie. Jeśli czarterujemy jacht większą grupą osób, musimy zadbać o to, aby każdy uczestnik podróży znalazł w danym miejscu coś, co go zachwyci. Wtedy mamy pewność, że wszyscy załoganci będą zachwyceni urlopem!