Program do fakturowania – korzystne rozwiązanie dla firm

Program do fakturowania – korzystne rozwiązanie dla firm

Dobrej jakości oprogramowanie do prowadzenia dokumentacji firmy jest filarem jej sprawnego i bezpiecznego działania. Program do fakturowania pozwala poprawnie generować i wysyłać dokumenty, rozliczać się z urzędami i zarządzać sprzedażą oraz gospodarką magazynową.

Obowiązek wystawienia faktury

Sprzedawcy towarów i usług mają obowiązek rejestracji dokonanych operacji. Faktura jest dokumentem, który powoduje powstanie obowiązku podatkowego. Dlatego tak ważne jest, aby dokumenty były wystawione zgodnie z przepisami prawa. W programie generowane są rachunki, faktury VAT, proformy, faktury zaliczkowe i bardzo ważne faktury korekty.

Korzystając z dobrego oprogramowania można mieć pewność, że wszystkie rodzaje dokumentów będą prawidłowe pod względem formalnym. Systemy do obsługi dokumentów online, to również duża oszczędność czasu dla pracowników lub właściciela firmy.

Dodatkowe moduły w oprogramowaniu

Zaletą programu do fakturowania jest rozbudowa o dodatkowe moduły. W zależności od wielkości firmy, konieczne będzie wprowadzenie odpowiednich rozwiązań. Średniej wielkości przedsiębiorstwo produkcyjne najprawdopodobniej będzie potrzebowało zaawansowanych modułów do prowadzenia dokumentacji produkcyjnej i magazynowej. Natomiast jednoosobowa firma może ograniczyć się do opcji fakturowania i generowania obowiązkowych dokumentów do różnego rodzaju urzędów. Niektórzy twórcy systemów dla biznesu oferują dodatkowe wsparcie nie tylko w zakresie technicznej obsługi programu, ale również w obszarze skutecznego marketingu lub nawiązania współpracy z prawnikami.

Jak program do fakturowania wpływa na działalność firmy?

Przede wszystkim oprogramowanie znacznie przyśpiesza obieg dokumentów. Faktury wystawiane są w ciągu kilku minut i natychmiast mogą być wysłane do kontrahentów. Kolejną zaletą jest bieżące kontrolowanie płynności finansowej. Właściciel lub pracownik firmy ma stały dostęp do raportów o zaległych fakturach, należnych podatkach oraz operacjach wykonywanych na firmowym konie bankowym.