Jak w rzeczywistości wygląda montaż domu prefabrykowanego?

Jak w rzeczywistości wygląda montaż domu prefabrykowanego?

Domy prefabrykowane z drewna montowane są z gotowych elementów bezpośrednio na placu budowy. Poszczególne elementy stawiane są na gotowym fundamencie, który zazwyczaj wykonany jest tradycyjną metodą. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne płyty fundamentowe.

Montaż domu prefabrykowanego od A do Z

Na przygotowanych fundamentach montuje się najpierw ściany budynku. Z racji tego, że poszczególne prefabrykaty są bardzo ciężkie, to niezbędna jest oczywiście pomoc dźwigów. W identyczny sposób montuje się pozostałe elementy. Mowa tutaj między innymi o stropie drewnianym, czy też o dachach prefabrykowanych z całym pokryciem.

Po zamontowaniu wszystkich elementów konstrukcji można przystąpić do wykończenia nowego domu. Zakres poszczególnych prac zależy przede wszystkim od technologii w której przygotowane zostały moduły. Najmniej roboty jest oczywiście w systemie zamkniętym. W tym konkretnym przypadku skupić należy się jedynie na podpięciu instalacji i niezbędnego wyposażenia kuchni/łazienki. Znacznie więcej pracy jest w systemie otwartym, gdzie bardzo często dodatkowo trzeba wykończyć ściany i podłogi. Identycznie wygląda sytuacja jeżeli chodzi o wykonanie elewacji.

Moda na domy prefabrykowane z drewna CLT

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją domy prefabrykowane z drewna litego CLT, które oferuje między innymi https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/domy-energooszczedne/. Solidne i wytrzymałe panele z drewna litego CLT są bardzo szczelne, dzięki czemu można ograniczyć rachunki za ogrzewanie mieszkania.

Do największych zalet należy zaliczyć także wysoką odporność na czynniki zewnętrzne i rewelacyjne walory wizualne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby drewniane ściany stanowiły gotową powierzchnię wewnętrzną, która nie wymaga dalszej obróbki.

Warto wspomnieć także o tym, że drewno jest bardzo plastycznym materiałem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że producenci są w stanie zaproponować swoim klientom nawet bardzo nietypowe projekty domów.