Co warto zobaczyć w Miliczu?

Co warto zobaczyć w Miliczu?

Na Dolnym Śląsku w północnej części województwa i niedalekiej odległości od województwa wielkopolskiego leży malownicza miejscowość Milicz. Pewnie większość osób nie słyszała o niej, ale może znaczna część zetknęła się ze stawami milickimi, w których hoduje się karpia. Jakie Milicz atrakcje może zaoferować turystom?

Milicz – urokliwe miejsce w Dolinie Baryczy

Choć Milicz nie leży nad morzem, jeziorem czy w górach, to wiele osób przyjeżdża w te rejony na urlop lub długi weekend. Miasteczko słynie przede wszystkim ze stawów milickich, w których można złowić samodzielnie karpia lub zrelaksować się na łonie natury.

W Miliczu znajdują się też atrakcje, które przypadną do gustu młodszym i starszym. Można się tam wybrać o każdej porze roku, gdyż zawsze jest tam pięknie.

Milicz atrakcje – co zwiedzić w tym mieście?

Pewnie większość osób nie wie, że w tym mieście przez wiele lat produkowane były piękne ozdoby choinkowe. Niestety w 2013 roku fabryka została zamknięta, ale w jej miejscu powstało Muzeum Bombki. Można w nim zobaczyć cudowne ozdoby i dowiedzieć się, jak takie fantastyczne bombki były produkowane.

W Miliczu znajduje się też aleja gwiazd sportu, która upamiętnia sportowców urodzonych w tym mieście. Warto wybrać się nad rzekę Barycz i zobaczyć ruiny zamku z końca XII wieku. Pałac Maltzanów z końca XVIII wieku również zachwyca swoją okazałością. Bardzo ciekawą architekturę prezentuje kościół św. Boboli, który znajduje się blisko centrum. Jest to rzadki budynek w tych okolicach, a więc warto wstąpić i zobaczyć go z bliska.

Milicz atrakcje w Dolinie Baryczy

Miasto jest położone w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy. To wyjątkowe miejsce dla miłośników natury. Można się tam zrelaksować, wyciszyć i spędzić aktywnie czas.

Dla turystów przygotowana jest oferta spływów kajakowych. Można też przemierzyć park na rowerze lub pieszo. Fani karpia na pewno muszą spróbować świeżo złowionej ryby. Oferowana jest ona na wiele sposobów, nie tylko jako karp smażony. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i dla każdego, kto szuka urokliwych i pięknych terenów.