Praktyczne akcesoria do kabin prysznicowych

dobra (14).jpg

Jednym z ważniejszych elementów każdej nowoczesnej łazienki jest kabina prysznicowa, która bywa lepsza od wanny, bo pozwala przeprowadzić pielęgnację całego ciała w znacznie krótszym czasie. Akcesoria takie jak deszczownice, wielofunkcyjne słuchawki prysznicowe oraz półki na kosmetyki mogą tylko dodatkowo świetnie ją wyposażyć.

Nowoczesne słuchawki

Główny element każdej kabiny, bez którego na pewno nie dałoby się wziąć kąpieli, jest oczywiście słuchawka. Słuchawki różnią się rozmiarem, kształtem, kolorem i – co najważniejsze – zapewnianymi funkcjami.

Nowoczesne słuchawki umożliwiają bezproblemową zmianę typu strumienia wody. Mogą generować strumień miękki, deszczowy albo mieszany. Czasami przyjmuje on formę regenerującego wodnego masażu.

Specjalne uchwyty

O porządek w kabinie zadbają natomiast różnego rodzaju uchwyty. Ten najbardziej podstawowy i najczęściej używany będzie służyć do odwieszania słuchawki i po części może okazać się jakimś zastąpieniem dla specjalistycznych deszczownic.

Uchwyty mogą też jednak służyć do odwiedzania różnych innych elementów i przedmiotów. Bardzo często wiesza się na nich chociażby maszynki do golenia, które dzięki temu zawsze są pod ręką, by w każdej chwili można było ich użyć.

Wygodne deszczownice

Dużo więcej kąpielowych możliwości od uchwytów łączonych ze słuchawkami oferują jednak instalowane w kabinie na stałe, duże baterie, generujące strumień przypominające rozproszone opady deszczu. Można je wbudować częściowo w ścianę albo pozostawić na wierzchu.

Kąpiel pod dużym rozproszonym strumieniem staje się znacznie wygodniejsza i przyjemniejsza. Montaż deszczownic to świetny patent na unowocześnienie łazienki.

Półki na kosmetyki

Ostatnim elementem wartym do zastosowania w kabinie będzie natomiast przynajmniej jedna dodatkowa półeczka. Zamontowana na ścianie pozwoli zapanować nad chaosem wynikającym z porozrzucanych wszędzie kosmetyków.

Wszelkie produkty pielęgnacyjne powinny być odkładane właśnie na taką półkę. Jest to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i higieniczne.