Jaki środki czystości dla hoteli?

Jaki środki czystości dla hoteli?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się profesjonalne środki czystości dla hoteli.

Czyszczenie hoteli

Należy pamiętać, że bardzo dużą intensywnością użytkowania cechują się pomieszczenia hotelowe, pokoje i pomieszczenia gościnne oraz pokoje pensjonatów. Żeby zachować w nich maksymalnie wysoki poziom higieny to trzeba regularnie sprzątać. Najwyższej jakości muszą być nie tylko meble, ale również tekstylia hotelowe, ponieważ inaczej nie zniosłyby działania środków czystości stosowanych w hotelach. Detergenty wykorzystywane w hotelach muszą być wyjątkowo skuteczne w dezynfekcji oraz czyszczenie.

Środki czystości

Najlepiej, jeśli są atestowane, przebadane oraz dopuszczone do obrotu przez PZH. Warto mieć na uwadze, że Profesjonalne środki czystości dla hoteli muszą być wydajne i działać szybko. Powinny także pozostawiać po sobie przyjemny zapach, który ma pozytywny wpływ na samopoczucie gości hotelowych. Z reguły ekipa hotelowa ma mało czasu na przygotowanie pokoju na kolejnych gości. Właśnie dlatego detergenty występują w postaci koncentratu i mają uniwersalne zastosowanie. Z reguły są stosowane na powierzchniach o podobnym charakterze. Trzeba nie tylko wyczyścić przestrzeń mieszkalną, ale również zdezynfekować łazienkę oraz toaletę.

Wybór detergentów

Żele i płyny w formie superkoncentratu znalazły zastosowanie w łazience, do mycia i dezynfekcji sanitarnych urządzeń. Używane są do codziennej pielęgnacji umywalek, pisuarów, bidetów oraz muszli. Zawierają często naturalne kwasy oraz substancje o charakterze biobójczym i powierzchniowo czynne. Dzięki temu możliwe jest zlikwidowanie problematycznych osadów z tłustego brudu i mydła. Warto wspomnieć, że niektóre środki czystości dodatkowo nabłyszczają i konserwują czyszczoną powierzchnię. W ten sposób można skutecznie zapobiec powstawaniu pleśni. Preparaty na bazie alkoholu stosuje się do czyszczenia odpływów, armatury wodnej oraz uchwytów i dezynfekcji klamek. Cechują się silnym działaniem bakteriobójczym oraz grzybobójczym. Jednocześnie usuwają nieprzyjemny zapach i szybko wyparowują.