Jak wykonać krok po kroku makijaż?

Wykonanie makijażu jest czasem mniej, a czasem bardziej skomplikowanym zadaniem. Wszystko zależy od tego, na jaką okazję chcemy go zrobić. Trzeba wiedzieć, że makijaż codzienny jest jak najbardziej osiągalny do wykonania w warunkach domowych przez każdą kobietę. Wymaga jedynie minimum wiedzy i praktyki. Co innego, jeśli chodzi o makijaż brwi. W tym artykule http://www.easymind.pl/jak-wykonac-makijaz-permanentny-brwi-i-jaki-jest-jego-koszt/ opisane zostało, jak najlepiej wykonać makijaż brwi dający trwałe efekty. Tak oto należy wiedzieć, że prosty makijaż można wykonać we własnym zakresie, ale co z makijażem bardziej na specjalne okazje? Tego typu makijaż to już wyższa szkoła jazdy i zwykle wymaga wprawnej ręki.

Jak zrobić w kilku krokach profesjonalny makijaż?

W teorii problem ten nie przedstawia się jako zbyt trudne zadanie, a to dlatego, że wystarczy do jego wykonania jedynie kilka kroków. Nakładając makijaż, trzeba wiedzieć, że polega on na:

  • zatuszowaniu niedoskonałości i skaz na twarzy za pomocą korektora o barwie zbliżonej do kolorytu twarzy,
  • nałożeniu podkładu pod makijaż, który będzie stanowił bazę do makijażu, nadając jej wyjściowej barwy oraz trwałości,
  • kolejny krok to podkreślenie oczu. Robi się to za sprawą nałożenie podkładu cieniującego pod oczy, a także za pomocą kredki właściwe nakreślenie rysów oczu,
  • tuszowaniu rzęs, czyli ich przedłużanie i zagęszczanie,
  • regulacja brwi, czyli eliminowanie pustych przestrzeni, prześwitów, zagęszczanie ich i barwienie,
  • zabarwianiu policzków za pomocą różu,
  • tworzeniu pełnych i barwnych ust za pomocą różnych preparatów jak żele, pomady, czy po prostu szminki.

Porównanie makijażu domowego i wykonanego w salonie kosmetycznym

W zasadzie istnieje duży kontrast pomiędzy makijażem wykonanym we własnym zakresie a makijażem zrobionym przez profesjonalną makijażystkę. Makijaż wykonywany we własnym domu ma często wiele nieprawidłowości, chociażby przez to, że żadna kobieta nie nie nabywa dla własnych potrzeb specjalistycznego sprzętu, urządzeń i większości akcesoriów. Właśnie z tego względu tak trudno jest porównywać makijaż domowy z profesjonalnym.

Na specjalne okazje, warto jest poszukać sprawdzonej i doświadczonej wizażystki, którą znajdziemy np. na https://www.moment.pl/makijaz/poznan. Te o profesjonalnym podejściu dadzą gwarancję jakości i trwałości makijażu. Tak też warto zwrócić na to uwagę i zastanowić się, czy rzeczywiście warto zaprzątać sobie głowę wykonywaniem tak trudnego, bądź co bądź, zadania? Zdania wśród kobiet są podzielone, ale wciąż nie brakuje takich, które nawet mimo ryzyka podejmują się samodzielnie wykonywanych makijaży, choć niestety z różnym skutkiem.