Dezynfekcja wentylacji metodą VIRUSOLVE+

W czasach koronoawirusa ciągle słyszymy o dezynfekcji. Jest ona szczególnie istotne, by powstrzymać kolejna zakażania. Warto jednak pamiętać również o prawidłowej dezynfekcji wentylacji. Ze względu na zaistniałe okoliczności powinna być ona przeprowadzona w sposób szczególnie dokładny. W tym celu można między innymi wykorzystać nowoczesną i sprawdzoną metodę VIRUSOLVE+. Jeśli jesteś zarządcą budynku lub jego właścicielem, to koniecznie przeczytaj ten tekst, by przekonać się, jak zwiększyć bezpieczeństwo w swoim obiekcie.

Dezynfekcja wentylacji – dlaczego warto to zrobić?

Na świecie od roku mamy do czynienia z epidemią koronawirusa, o czym raczej nikomu nie trzeba przypominać. Zmienia ona nasze nawyki i zmusza do znaczni większych wysiłków – głównie w zakresie higieny. Praktycznie każdy kraj i każda branża zainteresowała się w tym czasie dezynfekcją, by zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, a także osobom, które znajdą się z zarządzanych przez nas budynkach.

Jeszcze parę lat temu dezynfekcja była dedykowana dla szpitali i branży specjalistycznych, jednak obecnie wszyscy jesteśmy zagrożeni zakażeń. Z tego względu warto zadbać o dezynfekcję nie tylko przestrzeni płaskich, z którymi mamy bezpośredni kontakt, lecz również kanałów wentylacyjnych, by zapewnić sobie i innym możliwie wysoki poziom bezpieczeństwa. Na szczęście na rynku istnieją firmy, który są nam w stanie pomóc, przeprowadzają kompleksową i skuteczną dezynfekcję wentylacji.

Dezynfekcja wentylacji – jak przebiega?

W przypadku dezynfekcji kanałów wentylacyjnych mamy do czynienia, podobnie jak w przypadku dezynfekcji pomieszczeń, z zamgławianiem za pomocą specjalistyczne środka VIRUSOLVE+, którego szczegółowe działanie opiszemy nieco później. W przypadku kanałów wentylacyjnych musimy jednak ten środek w odpowiedni sposób wprowadzić. W tym celu wykorzystywany są klapy rewizyjne. Klimatyzacja jest w tym czasie uruchomiona, dzięki czemu środek rozprowadzana się po całej instalacji równomiernie.

Należy oczywiście pamiętać, że nie jest to zadanie, które możemy wykonać samodzielnie. Warto do tego celu wynająć profesjonalną ekipę, która dobierze odpowiednie stężenie wspomnianego środka chemicznego i przeprowadzi całą dezynfekcję profesjonalnie i bezpiecznie. Samodzielne przeprowadzenie dezynfekcji może być nie tylko nieskuteczne, ale również może zagrażać naszemu zdrowiu.

Dezynfekcja wentylacji – VIRUSOLVE+

Poza specjalistami, warto również pamiętać o odpowiedniej klasy preparatach, które zapewnią nam pewność usunięcia szkodliwych patogenów. W firmie Brawent wykorzystywany jest preparat VIRUSOLVE+, który jest znany ze swojej skuteczności. Więcej o działaniach dowiesz się na stronie. https://brawent.pl/dezynfekcja-wentylacji-bezpieczny-i-zdrowy-oddech/.Należy w tym miejscu zaznaczyć, że jest to środek sporobójczy najwyższej klasy, który wykorzystywany jest w dezynfekcji sprzętów medycznych i nadaje się do praktycznie każdej powierzchni. Środek VIRUSOLVE+ skutecznie walczy z bakteriami, grzybami, a także wirusami. Wykazuje również wysoką skuteczność w usuwania koronawirusa.

Wspomniany środek jest bardzo silny i jednocześnie bezpieczny, ponieważ nie zawiera chloru, aldehydów czy kwasu nadoctowego. W czasie jego aplikacji nie są również wydzielane szkodliwe opary. Nie stwierdzono również, by uszkadzał on jakiekolwiek powierzchnie. W firmie Brawent sprawdza się on doskonale, nawet przy bardzo zaniedbanych układach wentylacyjnych. Razem w połączeniu z doświadczonymi specjalistami gwarantuje wykonanie usługi na najwyższym poziomie.