Autokomis – dobre miejsce, by kupić używane auto?

Komisy samochodowe działają nadal na terenie całego kraju. Prowadzą sprzedaż samochodów używanych różnych marek. Czy autokomis to dobre miejsce na transakcję? Sprawdzamy!

Kiedyś komisy samochodowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak odkąd do dyspozycji mamy internet, a wraz z nim różne portale ogłoszeniowe, znaczenie autokomisów zmalało.

Gdy chodzi o autokomisy Warszawa to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie nadal można je odwiedzić. Czy zatem warto wziąć je pod uwagę wtedy, gdy chcemy kupić samochód z drugiej ręki?

Komis samochodowy – szeroki wybór, ale i ryzyko

Niektórzy unikają zakupów w komisach samochodowych, ale dla innych osób takie miejsce na kupno auta jest naprawdę dobre. Jakie są główne zalety i wady zakupu samochodu w komisie?

Zalety kupna auta w komisie:

  • duży wybór różnego rodzaju modeli samochodów wielu marek
  • możliwość zobaczenia auta na żywo przed jego zakupem
  • zarówno tanie, jak i drogie samochody – oferty na każdą kieszeń
  • możliwość skorzystania z finansowania – kredytu samochodowego na miejscu
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia samochodowego na miejscu
  • w niektórych przypadkach – możliwość pozostawienia własnego auta w rozliczeniu

Wady kupna auta w komisie:

  • ryzyko kupna uszkodzonego samochodu, samochodu o nieznanej historii, na przykład powypadkowego, z przekręcanym licznikiem, a nawet kradzionego
  • potencjalne problemy w przypadku niezgodności towaru z umową – gdy samochód zaczyna sprawiać problemy

Zatem komis samochodowy to dobre miejsce na kupno auta dla osób, które szukają czegoś na swoją kieszeń, ale z drugiej strony wymaga także większej ostrożności – istnieje ryzyko, że wypatrzony przez nas samochód będzie w gorszym stanie technicznym niż obiecuje nam sprzedający.

Jeśli nie autokomis, to co?

Gdy chcemy kupić używane auto bez ryzyka, warto sprawdzić również salony dealerskie marek. U wielu dealerów możemy także kupić samochody z drugiej ręki – to auta o sprawdzonym stanie technicznym i historii. To najlepszy wybór dla osób, którym zależy na udanej transakcji!