Mezoterapia skóry głowy – na czym polega?

Mezoterapia skóry głowy to sposób na zachowanie pięknego wyglądu. Proces starzenia się jest bowiem nieunikniony. Współczesna medycyna posiada jednak nowoczesne metody, dzięki którym można walczyć z procesem starzenia.

Mezoterapia skóry głowy – czynniki powodujące starzenie

Proces starzenia polega na zaniku włókien elastynowych i kolagenowych oraz zmniejszonej ilości kwasu hialuronowego. Efektem tego zaniku jest ściąganie się skóry, jej osłabienie i utrata jędrności. To wszystko prowadzi do zmarszczek oraz defektów skóry głowy. Na proces starzenia oraz kondycję skóry głowy ma wpływ wiele czynników. Na wiele z nich człowiek nie ma wpływu, więc pozostaje mu jedynie niwelowanie skutków. Czynniki, które nie są modyfikowalne to przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i atmosferyczne, a także predyspozycje rodzinne. Do czynników modyfikowalnych należy między innymi prowadzenie zdrowego trybu życia i właściwa pielęgnacja skóry głowy i włosów. Dieta ma ogromne znaczenie. Ważne jest zapewnienie odpowiednich składników mineralnych oraz wody. Jeśli mimo prowadzenia zdrowego trybu życia pojawiają się problemy ze skórą włosów i słabą kondycją włosów warto skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Istotą mezoterapii igłowej skóry głowy jest wprowadzenie za pomocą cienkiej igły substancji odżywczych. Metoda ta jest niezwykle skuteczna, gdyż omija się warstwę naskórka, a odżywczy koktajl może z łatwością przedostać się do tkanek. Najprostszym sposobem wykonywania zabiegu jest aplikacja substancji za pomocą igły. Sposób ten cechuje się dobrą skutecznością i precyzyjnym podaniem produktu. Procedura wstrzykiwania substancji jest praktycznie bezbolesna, jednak osoby o bardzo niskim progu bólu mogą mieć wykonywany ten zabieg w znieczuleniu miejscowym, do którego wykorzystuje się krem ze środkiem anestetycznym.

Jakie są zalety mezoterapii igłowej?

Zalet tego zabiegu jest bardzo wiele. Można o nich przeczytać na stronie: drturowski.pl/pl/przeszczep-wlosow/mezoterapia-skory-glowy/. Podstawowym czynnikiem, dla którego mezoterapia cechuje się taką popularnością, jest jej wysokie bezpieczeństwo. Zabieg nie powoduje bowiem uszkodzeń na głowie. Ponadto sam zabieg trwa tylko około pół godziny, a rekonwalescencja jest bardzo krótka.

Mezoterapia igłowa skóry głowy to dobry sposób, by pozbyć się problemów z łysieniem oraz słabymi włosami. Dzięki wysokiej skuteczności z każdym rokiem rośnie grono zwolenników takiego zabiegu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://drturowski.pl/pl/przeszczep-wlosow/mezoterapia-skory-glowy/