Gdzie urządzić urodziny dla dzieci?

Przyjęcie urodzinowe dla najmłodszych to wyzwanie dla wielu rodziców. Chcą, by ich dzieci zapamiętały je na długo, więc zastanawiają się, gdzie je zorganizować. Nie każde miejsce nada się na urodziny dla dzieci, ale możliwości i tak jest całkiem sporo. Warto szukać wcześniej, ponieważ w ostatnim czasie dziecięce przyjęcia stały się bardzo popularne.

Organizacja urodzin dla dzieci poza domem

Przyjęcie dla dzieci można zorganizować w sali zabaw lub dziecięcym centrum rozrywki. Zwykle można tam skorzystać ze specjalnej oferty urodzinowej, nawiązującej tematycznie do rodzaju prowadzonej działalności.

Dzieci znajdują się pod opieką animatora. Jest czas,w którym jedzą przygotowany posiłek. Zwykle najpierw jest tort a pod koniec przyjęcia kanapki dla dzieci lub pizza. Poza tym animator przygotowuje dla gości specjalne zabawy: malowanie twarzy, tworzenie zwierzątek z balonów. Dzieci mają też czas na samodzielną zabawę na terenie obiektu.

Urodziny dla dzieci trwają około 4 – 5 godzin i można je przedłużyć za dodatkową opłatą.

Przyjęcie urodzinowe w domu

Jeśli ktoś ma miejsce w domu, by zaprosić grupę niesfornych maluchów, też może zapewnić im ciekawą rozrywkę. Po pierwsze organizacja urodzin dla dzieci w domu będzie najtańszym rozwiązaniem, po drugie nie trzeba całkowicie rezygnować z atrakcji lub zapewniać ich dzieciom samodzielnie.

Na przyjęcie można zaprosić animatora, który przygotuje dla dzieci wspólne urodzinowe zabawy. Jeśli dzieci są fanami którejś z bajek, dobrym pomysłem jest zorganizowanie dla nich seansu filmowego. Wystarczą wygodne poduszki rozłożone na podłodze, mnóstwo popcornu i dobra zabawa gwarantowana!

Na domowym przyjęciu łatwiej też o zdrowsze przekąski. Można przygotować dzieciom tradycyjny, pożywny posiłek.

Urodziny dla dzieci w plenerze

To nie będzie rozwiązanie dla maluchów urodzonych jesienią i zimą, ale jeśli tylko jest taka możliwość, warto postawić na organizację urodzin dla dzieci na świeżym powietrzu.

Dzieci mogą bawić się do woli w ogrodzie, można też zorganizować dla nich zawody sportowe lub bieg z przeszkodami. Podczas przyjęcia mogą rozwiązywać zagadki i szukać ukrytego skarbu.

Przyjęcie może zakończyć wspólne ognisko albo tradycyjna kolacja przygotowana już w domu.

Podczas przyjęcia urodzinowego dla dzieci warto zadbać o to, by miał kto dopilnować maluchów. Często jedna osoba to za mało, by okiełznać siedmiolatków. Można zaprosić na przyjęcie także zaprzyjaźnione mamy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.