Flebologia – czym jest?

Siedzący lub stojący tryb życia, niezdrowa dieta, używki mogą prowadzić do negatywnych skutków w układzie krwionośnym i przyczyniać się do powstawania żylaków lub zakrzepów. Stan układu krążenia pomaga zdiagnozować flebolog, czyli lekarz specjalizujący się w dokładnej diagnostyce naczyń krwionośnych.

W jaki sposób przeprowadzana jest diagnostyka flebologiczna żylaków?

Klinika flebologii Wrocław zajmuje się przede wszystkim diagnozą oraz leczeniem chorób układu krążenia. Jeżeli chodzi o diagnostykę, to przeprowadzana jest ona przy pomocy nieinwazyjnego i szybkiego badania USG Dopplera. Jest to dokładne badanie ultrasonograficzne, które pomaga w wykrywaniu schorzeń żył i tętnic we wczesnym stadium rozwoju choroby.

Specjalna głowica wysyła falę ultradźwiękową, która odbija się od naczyń krwionośnych, tworząc tym samym obraz na monitorze, umożliwiając ocenę przepływu krwi w naczyniach oraz znalezienie potencjalnych zwężeń lub uszkodzeń naczyń krwionośnych.

Na czym polega leczenie żylaków prowadzone przez flebologa?

Leczenie żylaków przebiega w sposób mało inwazyjny i jak najbardziej sprawny. Leczenie żył Wrocław opiera się przede wszystkim na postawieniu odpowiedniej diagnozy i dobraniu adekwatnej metody leczenia. W leczeniu flebologicznym stosowane są takie zabiegi jak echoterapia, laseroterapia, drenaż limfatyczny, masaż, ultradźswięki oraz skleroterapia.

Skleroterapia jest jedną z technik, która stosowana jest w leczeniu żylaków. Polega ona na wywołaniu zrastania się i całkowitego zamknięcia naczyń krwionośnych niezdolnych do sprawnego transportu krwi. Zamknięcie naczyń wywoływane jest przez wstrzyknięcie specjalnej substancji w formie płynu lub pianki w niesprawne naczynie. Dzięki temu zabiegowi żylaki wchłaniają się. Zabieg ten powinien być powtarzany w seriach co dwa tygodnie, a ilość zabiegów powinna być dostosowana indywidualnie do choroby pacjenta.

Usuwanie żylaków wrocław – jaka cena?

Ceny usług, które wykonywane są u flebologa, różnią się od siebie w sposób drastyczny. Wszystko zależy od postępu choroby pacjenta oraz dobranego indywidualnie leczenia. Jeżeli chodzi o ceny usuwania żylaków, to rozpoczynają się one od około 300 zł, a mogą skończyć się nawet na około 4500 zł.