Wszystko, co trzeba wiedzieć o mezoterapii igłowej

Wszystko, co trzeba wiedzieć o mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który polega na nakłuwaniu skóry i wstrzykiwaniu w nią substancji aktywnych.

Co ciekawe, bardzo szybko można zobaczyć efekty tego zabiegu. A jest ich naprawdę wiele.

Mezoterapia igłowa Katowice – na czym polega ten zabieg?

O mezoterapii igłowej stało się głośno już wiele lat temu. Nowoczesne gabinety medycyny estetycznej, jak i salony kosmetyczne oferowały klientom wstrzykiwanie w skórę kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin oraz enzymów w celu poprawy jej kondycji. Dzięki temu, że mieszanka ta przenika w głąb skóry, pobudza do działania wszystkie komórki.

Mezoterapia jest przydatna w leczeniu niektórych chorób skóry, takich jak: trądzik, łuszczyca, egzema. Już po jednym zabiegu można dostrzec wyraźną poprawę wyglądu skóry. Coraz częściej decydują się na mezoterapię dojrzałe osoby, które chcą się odmłodzić. Dzięki tym zabiegom skóra jest elastyczna, ujędrniona, zregenerowana i bardzo nawilżona. Skóra ma nie tylko świetnie wyglądać po zabiegu, ale również ma zacząć wytwarzać kolagen, dzięki czemu będzie w dobrej kondycji przez kolejne miesiące.

Jak to wygląda w praktyce?

Klient, który chce skorzystać z takiego zabiegu, powinien postawić na sprawdzony gabinet medycyny estetycznej, w którym to pracują doświadczeni specjaliści. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, by dowiedzieć się, jakich efektów on oczekuje, jak się czuje, na co choruje itp. Następnie dobiera do pacjenta odpowiednią mieszankę, która zostanie cienką igłą wprowadzona pod skórę.

Mezoterapię igłową najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi, na dekolcie, a niekiedy nawet na innych partiach ciała, takich jak np.: brzuch, pośladki, uda lub dłonie. Zabieg trwa od 20 do 40 minut i najczęściej wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Warto podkreślić, iż każdy reaguje na niego zupełnie inaczej. U niektórych osób nie pojawia się nawet zaczerwienienie na twarzy, podczas gdy inni mają blizny nawet do kilku dni po zabiegu.