To warto wiedzieć o zabiegu Morpheus8 PRO

To warto wiedzieć o zabiegu Morpheus8 PRO

Wśród zabiegów dermatologii estetycznej warto poznać radiofrekwencję mikroigłową. Zabieg ten ma działanie odmładzające i liftingujące. Szczególnie wart polecenia jest zabieg wykonywany na urządzeniu Morpheus8 PRO, często nazywany też tą nazwą. Oto, co warto o nim wiedzieć.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej to dwutorowe działanie na rzecz odmłodzenia skóry. Podczas zabiegu specjalny aplikator wykonuje mikronakłucia nie przekraczające 4mm. Jednocześnie igły, którymi nakłuwana jest skóra, emitują specjalne fale radiowe.

Nakłucia uruchamiają w skórze procesu regeneracyjne oraz wytwarzanie nowych komórek. Fale radiowe zaś pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. A jakby tego było mało jeszcze skracają już istniejące włókna kolagenowe.

Efekty przyjdą z czasem

Zabieg Morpheus8 PRO nie daje natychmiastowych efektów bo uruchamia wewnętrzne procesu regeneracyjne w organizmie. Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i może być lekko opuchnięta. Jednak już po 2 tygodniach da się zauważyć między innymi poprawę napięcia skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa odmładza skórę i pozwala uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, wykonując trzy powtórzenia zabiegu w odstępie trzech do czterech tygodni. Warto też pamiętać, że włókna kolagenowe po zabiegu mogą powstawać nawet przez pół roku, więc pełen efekt terapii będzie się pojawiał stopniowo.

Komu polecany jest zabieg?

Zabieg Morpheus8 PRO polecany jest szczególnie osobom, które chcą walczyć z efektami starzenia się, mają zwiotczałą skórę ze zmarszczkami lub bruzdami. Z zabiegu mogą też skorzystać osoby, które chciałyby zredukować widoczność blizn i rozstępów oraz toczą walkę z cellulitem.

Choć jest to zabieg małoinwazyjny nie wszyscy mogą z niego korzystać. Jak w przypadku większości zabiegów dermatologii estetycznej odłożyć w czasie muszą go kobiety w ciąży i karmiące piersią. Radiofrekwencji mikroigłowej nie wykonuje się również u osób chorujących na choroby onkologiczne i autoimmunologiczne. Czasowym przeciwskazaniem będą też wszelkie stany zapalne skóry.