Zalety powiększania ust

Zalety powiększania ust

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Tak naprawdę w dwóch celach wykonuje się wypełnianie ust. Pierwszy powód to głębokie nawilżenie tkanki, a drugi to zwiększenie i poprawa konturu ust. Na stronie https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/ możesz znaleźć szczegółowe informacje.

Kwas hialuronowy

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kwas hialuronowy to chemiczny związek organiczny, który jest obecny w każdym organizmie żywym. Nie wszyscy wiedzą, że jest to także budulec tkanki łącznej. Kwas hialuronowy odpowiada za wiązanie wody, a do tego wypełnia przestrzenie komórkowe. Nawet sześć litrów wody może związać jeden gram kwasu hialuronowego. Związek ten jest określany także jako eliksir młodości, ponieważ gwarantuje właściwe funkcjonowanie tkanek i utrzymuje optymalne nawilżenie.

Pełne usta

Niestety wraz z wiekiem maleje zawartość kwasu hialuronowego, który jest niezbędny do utrzymywania gładkiej skóry. Bardzo łatwo się go aplikuje, a jeśli zabieg nie spełnia oczekiwań to łatwo można go usunąć. Główną zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest fakt, że zabieg jest małoinwazyjny i niechirurgiczny. Dodatkowo praktycznie natychmiastowe są efekty zabiegu. Żelowa struktura kwasu sprawia, że jest on świetny nie tylko do wypełniania ust, ale również zmarszczek oraz bruzd. Ryzyko pozabiegowych powikłań jest bardzo małe, więc nie trzeba na zapas się obawiać. Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki to wejdź na https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.

Skutki uboczne

Kwas hialuronowy nie wywołuje skutków ubocznych, ponieważ jest substancją zgodną z chemiczną budową komórek człowieka. Efekt może się utrzymać do około roku, jeśli zabieg został wykonany prawidłowo. Niestety są też pewne minusy, ponieważ zabieg należy powtarzać najlepiej co kilka miesięcy. Czasami może się pojawić swędzenie skóry lub opuchlizna, ale powinno to zniknąć po kilku dniach. Można śmiało powiedzieć, że powikłania są najczęściej wynikiem nieprofesjonalnego przeprowadzenia zabiegu.