Szukasz magazynu w okolicach Warszawy? Na co należy zwrócić uwagę?

Popularność dolin logistycznych z roku na rok rośnie. Wiele małych i średnich przedsiębiorstw rozszerzając swoją działalność, przenosi się na obrzeża miast w poszukiwaniu większego magazynu. Do podjęcia takiej decyzji warto się odpowiednio przygotować. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania magazynu na sprzedaż.

Cena i powierzchnia

O tym, że odpowiednia cena magazynu na sprzedaż ma duże znaczenie, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Warto jednak wiedzieć gdzie szukać, by koszty były jak najniższe. Wpływ na cenę ma okolica oraz odległość od centrum miasta. W województwie mazowieckim najdroższe magazyny znajdują się w odległości do 10 km od centrum Warszawy. Cena spada wprost proporcjonalnie do odległości, jednak w takiej sytuacji wpływa to na inne aspekty naszej działalności jak np. transport. Powierzchnia magazynu również nie powinna przekraczać naszych wymagań, gdyż w innym wypadku będziemy płacić za utrzymywanie pustej przestrzeni.

Lokalizacja

W przypadku lokalizacji magazynu powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

  • Dobry dojazd do magazynu to podstawa. Zazwyczaj parki magazynowe mieszczą się w okolicy obwodnic i dróg szybkiego ruchu, jednak sam dojazd na jego teren może oznaczać potrzebę pokonania dodatkowych kilometrów. Jeśli nie mamy możliwości wyboru lepszego dojazdu, zatroszczmy się o jego dobre oznakowanie.
  • Sąsiedzi mogą usprawnić bądź utrudnić działanie magazynu. Dobrze więc zorientować się odpowiednio wcześnie kto zajmuje lub planuje wynająć halę za ścianą. Może się okazać, że w okolicy działa firma, od której zależy nasza działalność. W takim wypadku koszty transportu towarów byłyby mniejsze. Z drugiej strony, może się okazać, że działalność sąsiada nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu magazynu.
  • Okoliczny ruch generowany przez sąsiadów lub po prostu duże korki w godzinach szczytu mogą znacząco utrudnić dojazd dostawcom, co wpłynie na opóźnienia w dystrybucji.

Przystosowanie przestrzeni magazynowej

Rzeczą, na którą wielu przedsiębiorców nie zwraca uwagi w pierwszej kolejności, jest przystosowanie przestrzeni magazynowej do prowadzonej przez nas działalności. Sprawdzenie tego odpowiednio wcześnie może oszczędzić wielu zbędnych wydatków. Należy wziąć pod uwagę zarówno konstrukcję budynku, jak i zaadaptowanie hali do magazynowanego towaru. Niektórzy przedsiębiorcy planują przeznaczyć część przestrzeni na biura. Niestety nie wszystkie magazyny są do tego przystosowane, więc należy spytać o to przed podpisaniem umowy. Warto przyjrzeć się także stanowi, w jakim odbieramy magazyn, by w razie występowania usterek móc je odpowiednio wcześnie usunąć.

Pełną ofertę magazynów na sprzedaż w województwie mazowieckim znajdziesz na stronie https://www.warehouses.pl/pl