Markizy w domu – rodzaje

Generalnie jest coraz więcej osób zainteresowanych takimi właśnie akcesoriami. Co warto wiedzieć na temat markiz? Czym charakteryzują się tego typu elementy? Jakie opcje tego typu są do kupienia?

Markizy bez kasety

Nie brakuje osób, które chętnie decydują się między innymi na markizy bez kasety. Gdzie takie akcesoria są najczęściej wykorzystywane? Między innymi biorąc pod uwagę tarasy oraz balkony prywatnych nieruchomości. Markizy bez kasety bardzo dobrze chronią przed nadmiarem słońca. Dodatkowo poprawiają walory estetyczne w obrębie konkretnego domu lub mieszkania. W jaki sposób są instalowane? Fachowcy używają tutaj między innymi uchwytów do ścian. Nierzadko stosowane są także krokwie dachowe. Warto podkreślić, że markizy bez kasety mają lekką oraz dodatkowo stabilną konstrukcję. Mogą być wyposażone w rozmaite czujniki. Chodzi między innymi o element wiatrowy lub słoneczno-wiatrowy. W jaki sposób takie akcesoria są sterowane? Tutaj także jest kilka opcji do wyboru. Markizy bez kasety mogą być obsługiwane między innymi ręcznie. Są osoby, które chcą zapewnić sobie zaś większą wygodę. W takiej sytuacji decydują się zatem na sterowanie elektryczne.

Więcej o tematyce osłon okiennych dowiesz się na www.systemysurma.pl

Markizy w kasecie i półkasecie

Alternatywę stanowią markizy w kasecie lub półkasecie. Jakie wyróżniamy tutaj różnice w stosunku do wcześniej opisywanych elementów? Markizy w kasecie to gwarancja tego, że po zwinięciu materiał będzie ukryty w kasecie. Dzięki temu tkanina jest chroniona nawet wtedy, kiedy nie korzystamy z tych elementów. Tymczasem półkaseta umożliwia wyłącznie częściowe schowanie w kasecie, która nie zostaje po prostu od razu zamykana. Elementy z tej kategorii również znakomicie chronią przed nadmiarem słońca. Są lekkie i jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe. W jaki sposób mogą być montowane? Opcji jest kilka. Niekiedy markizy w kasecie czy w półkasecie mocuje się do ściany. Inni fachowcy wykorzystują tutaj w tym przypadku stropy oraz krokwie dachu. Klienci mogą zdecydować się na elementy zwykłe, a także te, które posiadają rozmaite dodatki. Chodzi nam między innymi o czujnik wiatrowy albo wstrząsowy 3D. W jaki sposób można sterować markizami? Na przykład w sposób elektryczny lub ręczny.

Co zatem wybrać? Jeśli interesują Was najtańsze elementy, to warto zdecydować się na markizy bez kasety. Nieco droższe są wyżej wymienione elementy. Choćby z tego względu, że lepiej chronią materiał. Pamiętajcie także o tym, aby markizy były perfekcyjnie dopasowane do danej sytuacji. Na przykład pod względem gabarytów.