Zobacz, jak przebiega depilacja laserowa, ile kosztuje i czy boli.

Kiedy planujesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej, w głowie aż roi się od pytań. Niektóre wydają Ci się tak banalne, że krępujesz się zapytać kosmetyczki, tymczasem pamiętaj, że nie ma głupich pytań i zawsze w razie wątpliwości warto je zadawać! Doświadczona kosmetolog zadba o to, byś przed wykonaniem zabiegu została odpowiednio poinformowana o wszelkich jego aspektach. Aby jednak nieco zobrazować sam zabieg i przekonać się, czy to jest to, czego szukasz, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, jaki jest koszt zabiegu, czy jest on bolesny oraz jak wygląda.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to innowacyjny zabieg pozwalający trwale usunąć niechciane włoski z naszego ciała. W trakcie jego wykonywania wykorzystuje się specjalne urządzenie emitujące wiązkę lasera diodowego, która przenika przez skórę i precyzyjnie trafia w mieszek włosowy. W efekcie dochodzi do całkowitego jego zniszczenia, przez co włos wypada. Z uwagi na zniszczenie mieszka, w tym miejscu włos już nie odrośnie.

Zanim jednak dojdzie do zabiegu, musisz przejść odpowiednią rozmowę z kosmetologiem. Taka konsultacja jest zwykle darmowa i niezobowiązująca. Warto więc skorzystać z takiej oferty, ale należy pamiętać, aby wybrać profesjonalny gabinet. Salony, w których wykonywana jest depilacja laserowa w Krakowie, mają w swojej ofercie darmową konsultację. Udając się do sprawdzonego salonu, możesz również liczyć na sprawdzenie, czy zabieg będzie dla Ciebie bolesny. Wykonanie próby lasera na skórze będzie najlepszą odpowiedzią na to pytanie.

A zatem czy depilacja laserowa boli?

Skoro już przy bólu jesteśmy, warto również poruszyć ten temat. To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Otóż odpowiedź jest zależna od tego, jaki mamy próg bólu. Oczywiście nie możemy porównywać zabiegu do depilacji woskiem, bo to absolutnie niebo i ziemia. Depilacja laserowa może jednak powodować dyskomfort w momencie impulsu i pochłaniania wiązki lasera przez melaninę we włosie. Zwykle jednak odczuwany jest on jako delikatne mrowienie. Przy zbyt silnej wiązce może powodować chwilowe pieczenie, jednak nie jest to ból nie do zniesienia. Opcja próby lasera to doskonały sposób, by się o tym przekonać.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Koszt to także jedno z pytań odnośnie depilacji laserowej. Cóż, wiele zabiegów wybieramy, biorąc pod uwagę cennik. Jednak depilacja laserowa to nie manicure, w którym wybór przez pryzmat ceny może nie mieć aż tak negatywnych konsekwencji. Tutaj musimy stawiać przede wszystkim na najwyższą jakość usług i profesjonalizm, a nie oszukujmy się – to kosztuje.

Wiedza, doświadczenie, wysokiej jakości sprzęt to podstawa bezpiecznie wykonanego zabiegu. Ceny depilacji laserowej nie są tanie, ale biorąc pod uwagę trwałość efektów, zdecydowanie warte każdej wydanej złotówki. Należy podkreślić, że cennik usług jest zależny od regionu, danego salonu czy też oferty oraz sprzętu. Uśredniając go, sytuacja przedstawia się następująco:

  • depilacja laserowa nóg to koszt około 450-600 zł,
  • depilacja laserowa pach to średnio wydatek około 150-200 zł,
  • depilacja laserowa wąsika to wydatek około 100-150 zł,
  • zaś depilacja laserowa bikini (całkowita) to koszt około 200-400 zł.

Do tego należy wziąć pod uwagę fakt, że dla efektów niezbędne jest wykonanie kilku serii zabiegów. Większość salonów ma jednak w ofercie pełne pakiety depilacji laserowej, które pozwalają znacznie zaoszczędzić i są korzystniejszym wyborem niż pojedyncze zabiegi.